0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Za svařákem a nákupem vánočních dárků

Za svařákem a nákupem vánočních dárků
sdílet:
Využijte třetího adventního víkendu k procházce po nazdobeném vánočním trhu. Nasajete tu pravou sváteční atmosféru, ochutnáte vánoční svařák i punč, a hlavně můžete nakoupit skvělé dárky.

Pokud ješte pečete cukroví a chybějí vám formičky, zajeďte k manželům Jánským. Se svým formičkovým královstvím, o kterém vám psala redaktorka časopisu Karolina Konečná (Apetit 11/2009), budou putovat po vánočních trzích. Můžete je potkat na zámku v Novém Městě nad Metují (10. 12.–13. 12. ), v Jilemnici (12. 12.) a v Holicích (14. 12.)

Chcete-li nejen nakoupit, ale ještě udělat dobrý skutek, stavte se na jednom z charitativních trhů. V Praze proběhnou o víkendu hned dva: v hotelu Mandarin Oriental Prague a v hotelu Hilton Prague.

Charitativní trh hotelu Mandarin Oriental Prague probíhá každou adventní sobotu a neděli od 15.00 do 19.00. Můžete si zde vybrat z ručně dělaných výrobků českých řemeslníků a charitativních organizací. Pro zahřátí a udržení veselé sváteční nálady je připraven speciální venkovní bar s horkými nápoji, svařeným vínem a punčem. Výtěžek z prodeje vánočních produktů bude věnován na podporu chráněných dílen.

V hotelu Hilton bude trh podstatně větší, organizuje jej totiž Diplomatic Spouses’ Association – DSA (Asociace partnerů členů diplomatického sboru). Podílejí se na něm mezinárodní a diplomatické komunity z více než padesáti zahraničních velvyslanectví a diplomatických misí v Praze a jeho patronkou je první dáma České republiky Livia Klausová. Trh proběhne v neděli 13. prosince a můžete na něm ochutnat národní speciality a nakoupit mnoho zajímavých dárků z celého světa, jako jsou vína, typické pochoutky z jednotlivých zemí, oděvy, rukodělné výrobky a další ojedinělé kousky.

Hlavním cílem bazaru je získat prostředky na pomoc humanitárním organizacím v České republice. Loni DSA věnovala třiceti charitatitivním organizacím v Praze a České republice téměř padesát milionů korun.  Vstupenky za pouhých 50 Kč jsou slosovatelné, a vy tak můžete vyhrát v tombole exkluzivní dárky, jako jsou zájezdy, hotelové pobyty, poukazy do restaurací a mnoho dalších cen v minimální hodnotě 3000 Kč. Vstupenky jsou k prodeji na přepážce informací v Hilton Prague. Trh začne v 10 hodin a skončí okolo páté odpolední. Z vlastní zkušenosti doporučujeme přijít hned ráno.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...
Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu
  • Tipy a triky

Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu

Možná si ráno rádi přispíte, možná máte začátek svého dne rozpočítaný na vteřiny. Snídani ale odbýt nemusíte. I ve spěchu můžete dobře a plnohodnotně jíst, stačí se předem připravit. Lahodné smoothie, křupavé sendviče, báječné...

Obchod Apetit