0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Zábavné svačiny plné vitamínů

Zábavné svačiny plné vitamínů
sdílet:
Kupovaným rohlíkům a sušenkám už odzvonilo. Stejně tak už víme, že celé jablko v krabičce pro školáka není tak zábavné, jako třeba vykrájené do hvězdiček. My jsme se v přípravě svačin posunuli ještě o kus dál a připravili pro vás spoustu tipů, jak si toto často opomíjené “mezijídlo” pořádně užít. Připravte pro sebe a své děti svačinky, které potěší nejen vaši chuť a jsou lákavé už při pohledu.

Základem svačinkování je dobrý plán - kdy co nakoupit a připravit. Pokud se od pondělí do pátku skoro nezastavíte, připravte si svačiny na pár dní dopředu. Skleničku s přesnídávkou nebo domácí granolou pak jako když najdete. A máte-li večer kreativní náladu, vyhrajte si s přípravou a těšte se na každý další den s plnohodnotnou a pestrou svačinkou.

Dopoledne s náloží ovoce

Dopoledne sbíráme energii na celý zbytek dne, a proto potřebujeme jíst potraviny s bohatou energetickou hodnotou. Každá taková svačina by měla obsahovat ovoce. Zkuste namísto celého jablíčka nakrájet kousky ovoce (jablka, banány, hroznové víno, meloun,...) a napíchat je na špejli jako barevný špíz. Je to pastva pro oči a děti to bude bavit, stejně jako třeba domácí přesnídávky. Připravte si jablečné pyré do skleničky a vytvořte si domácí přesnídávku nebo ji ještě vylepšete o domácí granolu a plnohodnotná svačina je na světě. Velké oblibě se u nás těší domácí müsli tyčinky nebo ovesné šušenky. Pakliže nestíháte večerní přípravu, nic se neděje. Nasypte ráno do mixéru trochu ovesných vloček, přidejte banán a další ovoce (klidně mražené), ořechy a semínka, můžete přidat skořici, med nebo javorový sirup, zalijte rostlinným nebo klasickým mlékem, rozmixujte a vychutnejte si báječné smoothie, který vás skvěle zasytí. Přidejte křehké rohlíčky s džemem nebo jednoduché listové rohlíčky s jablky a budete v sedmém nebi.

Odpoledne s pestrou zeleninou

Odpoledne bychom se měli energetickým bombám vyvarovat a jíst spíše lehčí jídla. Ideální jsou například zdravé sendviče či wrapy, které bohatě doplní potřebný přísun bílkovin, sacharidů a vlákniny, a zároveň uspokojí naše chutě. Můžete si jen vzít pár plátků dobrého chleba a přidat šunku a sýr, ale pokud máte trošku času, připravte si sendvič s tuňákem a rajčatovým pestem nebo šunkový sendvič s mozzarellou. Děti ocení, když budou jejich sendviče hrát všemi barvami duhy. Namísto másla nebo lučiny zkuste domácí pomazánku. Skvěle se hodí jak do sendviče, tak jen tak na chleba. Máme pro vás tip na naši oblíbenou pomazánku, do které schováte spoustu zeleniny a díky tvarohu dodá vašemu tělu dostatečný příjem vápníku.

Jestli už nestojíte v kuchyni a nechystáte svačiny na další den, tohle vás zaručeně “zvedne ze židle” a probudí k akci. Představte si, že jste po obědě, a jak se říká, “honí vás mlsná”, a dali byste si něco slaného. A vlastně nevíte, jestli máte hlad nebo jen chuť. Spravil by to kousek pizzy? Určitě! A co když si tu pizzu můžete připravit doma, po soustech a pro celou rodinu? Za nás můžeme říct, že nejen děti si takovou svačinu zamilují. Pusťte se do přípravy lahodných pizza rohlíčků a věřte, že se vám od rána budou sbíhat sliny na odpolední pochoutku. 

Napadlo by vás naservírovat dětem k svačině lasagne? Možná ne, ale věřte, že po lasagních do ruky se jen zapráší. Stejně tomu bude i se slanými muffiny, zlatavé čedarové kůrčičce se totiž nedá odolat. Možná vás to překvapí, ale řada dětí opravdu zbožňuje suši. Pokud zvolíte zeleninovou variantu a vynecháte wasabi, může se suši či sendvič onigirazu vmžiku proměnit v originální svačinu. Do lákavého jídla také snadněji propašujete lehce problematickou zeleninu. 

Další nápady najdete v naší kuchařce Snídaně a svačiny.

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč