0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Zavítejte na festival vína do Znojma

Zavítejte na festival vína do Znojma
sdílet:
Již III. ročník Festivalu vína VOC Znojmo se uskuteční 8. května na Horním náměstí ve Znojmě. Vinaři vám zde představí certifikovaná vína nového ročníku, která vstupují na trh v rámci tohoto festivalu pravidelně každý rok.

Oslavy znojemského vína


Během letošního festivalu je pro návštěvníky připravena ochutnávka kompletního ročníku 2010 vína VOC Znojmo. Také nebude chybět folklorní program v podobě živé hudby a tance. Pokud se rozhodnete festival navštívit, neopomeňte ochutnat specialitu tamního kraje – pohořelického kapra –, kterou budou během těchto oslav podávat upraveného na několik způsobů.

Vína originální certifikace Znojmo   


Apelační systém VOC (vína originální certifikace) klade veliký důraz na terroir, tj. označení vín podle původu. Vinaři vám označením VOC zaručují chuťově plná, výjimečně aromatická a dobře rozpoznatelná vína z ověřených oblastí Znojemska. Do tohoto uskupení je aktuálně zařazeno patnáct vinařství a patří sem odrůdy nejtypičtější pro Znojmo a okolí – Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené.

Co: Festival vína VOC Znojmo
Kdy: 8. května 2011
Kde: Horní náměstí, Znojmo
Info: www.vocznojmo.cz

Připravila Nikola Kricnerová
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit