0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Známe nejlepší hotely roku 2018!

czech hotel awards
ZDROJ: Archiv
sdílet:

V pondělí 19. března 2018 se v Martinickém paláci na Hradčanském náměstí v Praze, uskutečnil galavečer udílení cen Hotel roku 2018.

 

logo czech hotel awardsSlavnostní události se zúčastnili zástupci vítězných hotelů, známe osobnosti současné hotelové a gastronomické scény, porotce kategorie Hotel roku Restaurace Lukáš Hejlík a zástupci partnerských organizací. Večerem provázel Jan Smigmator. Součástí doprovodného programu bylo fantaskní taneční vystoupení souboru Pop Balet, okouzlující Falešní hráči a Jakub Kroulík a světelná a ohňová show souboru Pyroterra.

Udílení cen Czech Hotel Awards Hotel roku 2018 prezentuje zodpovědnou platformu, která široké veřejnosti umožňuje hlasovat pro nejoblíbenější hotel v kategorii Wellness&Spa, Congress a 3, 4 a 5 hvězdičkový hotel, napříč všemi kraji a pražskými obvody. Nominované hotely jsou registrovány na oficiálních webových stránkách udílení cen. Vítěznými hotely se stávají ty, které získají v rámci své kategorie největší počet hlasů. O absolutních vítězích v kategorii 3, 4 a 5 hvězd rozhoduje odborná porota.

Absolutním vítězem 3* hotelů se stal Family Hotel Okoř ze Středočeského kraje, v kategorii 4* hotelů zvítězil Theatre Hotel z Olomouckého kraje, v kategorii 5* hotelů získal absolutní vítězství hotel Chateau Mcely ze Středočeského kraje.

V odborné porotě zasedly známé osobnosti, jejichž úsilí významně spoluutváří podobu hotelové a gastronomické scény v ČR:

 • Darina Sieglová, gastronovinářka, která píše pro časopis Apetit a vaří v pořadu České televize Sama doma
 • Ing. Adéla Pilařová, vedoucí oddělení udržitelnosti projektů a Českého systému kvality služeb v agentuře CzechTourism
 • Tomáš Popp, šéfkuchař a zástupce Národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR
 • Michael Mareš, redaktor časopisu Forbes
 • Ing. Pavel Kotas, generální ředitel HOTEL.CZ a.s. a PREVIO s.r.o.
 • Martin Šulák, spolumajitel společnosti Firemnívečírek.com
 • David Denk, customer Manager HoReCa, společnosti Makro
 • Petr Starý, zástupce společnosti Plzeňský Prazdroj
 • Radek Jelínek, vedoucí oddělení Cestování ve společnosti Slevomat
 • MgA. David Kubík, zástupce architektonického studia Huť architektury.

Nejoblíbenějším hotelem v kategorii Spa&Wellness se na základě klientského hlasování stal Hotel Berg z Libereckého kraje, v kategorii Congress se absolutním vítězem stal Hotel Galant Mikulov z Jihomoravského kraje.

účastníci czech hotel awardsV rámci nové kategorie Hotel roku Restaurace 2018, kterou zaštiťuje Lukáš Hejlík, se absolutním vítězem stal hotel Miura z Moravskoslezského kraje.

Do výběru Lukáše Hejlíka v kategorii Hotel roku Restaurace 2018, se dostaly hotelové restaurace natolik vyhlášené, že jsou často samotným cílem hostů. „Bylo ve výsledku těžké nominační výběr utřídit, protože je spousta hotelových restaurací, kde kuchařské týmy odvádí dokonalou práci, nicméně pořád hrají takové smutné druhé housle. Když hosté vědí, kde se dobře najedí, vysloveně se tam těší a výběr hotelu je tedy podřízen jeho úžasné restauraci. Těch příkladů v konečném důsledku není moc, jakkoliv jich přibývá,“ říká Lukáš Hejlík.

Chceme, aby ocenění Hotel roku bylo vnímáno jako orientační bod, zaručující kvalitní servis, výjimečné služby a především maximálně vstřícný a pečující přístup ke každému klientovi. Pomáháme hoteliérům, kteří přistupují ke své práci s nadšením a snažíme se podporovat a rozvíjet jejich potenciál.

Záštitu nad letošním ročníkem udílení cen Hotel roku převzal radní hlavního města Prahy Ing. Karel Grabein Procházka, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Český systém kvality služeb. Velice si vážíme také dlouholeté podpory a záštity Ministerstva pro místní rozvoj ČR a agentury Czech Tourism. Jsme velice potěšeni, že právě tato organizace, která si klade za cíl propagovat Českou republiku jako destinaci cestovního ruchu v zahraničí i v České republice, se spolu s námi podílí na růstu kvality a naplňování potenciálu ubytovacích zařízení v České republice.

hostesky czech hotel awardsMezi hlavní mediální partnery 7. ročníku udílení cen Hotel roku patří časopis Apetit a HyperMedia. Hlavním partnerem udílení cen Hotel roku 2018 je společnost Firemní večírek. Dalšími výzamnými parnery jsou společnost Makro, Pilsner Urquell, Minerální Karlovarské vody a.s., Bohemia Sekt, Slevomat, Spa & Wellness, Fast, Steinhauser, HyperSlevy, D1ONE by Konsepti a Fous Spirits.

Více informací o udílení cen Czech Hotel Awards Hotel roku 2018 a kompletní seznam vítězných hotelů naleznete na oficiálních stránkách udílení cen www.hotelawards.cz.

Apetit magazín

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
 • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
 • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
 • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
 • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč