0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Zpátky do režimu aneb Jak na svačiny a obědy do práce?

Burrito ve skle
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Návrat do běžného režimu plného práce a povinností už klepe na dveře. S tím je často spojeno, že nemáme čas na pořádné jídlo během dne a odbýváme se něčím rychlým a nezdravým. Ale i v práci se dá díky lahodným jídlům v krabičkách či skleničkách dodržovat solidní stravovací režim a my vám přinášíme pár tipů, jak na to! 

Svačina je důležité, přesto podceňované jídlo. Důvodů, proč většina z nás nesvačí, je hned několik: nestíháme, nemáme ještě po snídani či obědě hlad nebo zkrátka nemáme zrovna po ruce něco dobrého.

Stejně tak ale existuje i několik dobrých důvodů, proč svačinu do svého stravovacího režimu zařadit.

 • Jednak tělu doplní potřebnou energii, zasytí, takže na oběd nejdete vyhladovělí a nesníte jednou tolik.
 • Díky svačině budete schopni lépe se soustředit
 • Pravidelným svačením můžete pomoct předejít obezitě či poruchám příjmů potravy. 

Nestíháte? Vsaďte na krabičky!

Rádi byste si v práci dali něco dobrého ke svačině či obědu, ale nestíháte, a tak sáhnete po sušence nebo zaběhnete do fastfoodu pro něco rychlého? Pak se není čemu divit, že jdou kila plíživě nahoru.

 • Nespoléhejte se na to, že něco k jídlu seženete během dne. Připravte si večer předem jídlo do skleničky nebo krabičky. Budete mít domácí stravu a ušetříte čas i peníze.
 • Na oběd vyzkoušejte krabičku plnou zdraví s makrelou a fazolemi.

Sklenička…

Připravit si jídlo do skleničky je teď trendy! Pokud navíc použijete několik různobarevných surovin, docílíte tak efektního a především neodolatelného vzhledu. Možná vám to přijde jako banalita, ale díky tomu budete mít na oběd ještě větší chuť.

 • Vyzkoušet to můžete třeba s naším receptem na sedmivrstvý salát nebo burrito ve skle. Výhodou skleniček je, že mívají pevné uzávěry, a tak se nestane, že by se vám obsah vyklopil do kabelky. Na přípravu pokrmu si můžete koupit speciální sklenice, ale bohatě vám bude stačit i sklenička od marmelád či zavařenin.
 • Čeká vás náročný den? Připravte si k obědu hráškový kuskus plný energie a vitamínů.
 • Pokud víte, že vás v práci vždy přepadne chuť na sladké, navrstvěte si do skleničky jablečné pyré, granolu a tvaroh a budete mít sladkou a přesto zdravou svačinu na druhý den.

…nebo krabička?

Pokud se naučíte připravovat si do práce krabičkové obědy, můžete se těšit na několik výhod. Nejen že se vyhnete čekání v restauraci a ušetříte peníze, ale budete přesně vědět, z jakých surovin se váš oběd skládá, budete mít pod kontrolou i velikost porce a oběd si přizpůsobíte tomu, co máte rádi a na co máte chuť.

Zdroje informací: časopis Apetit, BBC Good Food

Související články

Autor: Sabina Jarošová

Apetit magazín

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
 • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
 • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
 • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč