Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Přijměte pozvání na gulášovou přehlídku

Přijměte pozvání na gulášovou přehlídku

Patříte-li mezi milovníky guláše, udělejte si zítra výlet na Moravu. V Mikulově totiž proběhne soutěž o nejlepší kotlíkový guláš – pálavský Gulášfest 2009 –, což znamená, že budete mít jedinečnou příležitost ochutnat jelení, dančí, kozí, starostův, vinařský, senátorský či bůhvíjaký jiný gulášek.
3. 9. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Gulášfest je soutěž se vším všudy a přípravy rozhodně nejsou jednoduché, o to více zábavy vás jako návštěvníky čeká. Jen pro ilustraci – do soutěže se přihlašují týmy o maximálně třech lidech. Tým pak musí vymyslet guláš, jeho název a tematicky odpovídající výzdobu stánku. Pak už stačí jen sehnat kotlík, připravit si suroviny a popřát si hodně štěstí. Na místě pak musí soutěžící v době od 11.00 do 15.00 uvařit asi 30 litrů guláše, což je asi z 10 kg masa a množství odpovídá 150 porcím.
Porota hodnotí vzhled, konzistenci šťávy, křehkost masa, dekoraci při expedici a design stánku. Guláš tak musí každý tým nejen uvařit, ale ještě u něj udělat pořádnou show – podpořit ho výzdobou stánku a prezentací při vydávání porcí a naservírovat guláš na plastový talířek rozhodně není snadný ůkol. Vítězství je tedy opravdu zasloužené.
A co čeká vás jako návštěvníky? No přece ochutnávka všech těch soutěžních gulášků. Porce stojí cca 20 Kč a můžete jich sníst, co se do vás vejde. Kromě toho se během dne můžete věnovat ochutnávce moravských vín (moravský sklípek), burčáku z ranných odrůd (restaurace) nebo domácích likérů (sklípek). Kromě toho se můžete zúčastnit i soutěže o největšího jedlíka Gulášfestu 2009. Počet soutěžících je omezen, takže se dostavte včas a od 13.00 se hlaste na recepci hotelu v hlavní budově. Pak už vše nechte na své šikovnosti a troše štěstí. Pro vítěze je připravena skvělá cena.

P.S. Pokud je pro vás Mikulov příliš daleko, zkuste třeba Jihlavu. Na biofarmě v Sasově totiž proběhne den otevřených vrat. Těšit se můžete na jezdecké závody, ochutnávku produktů a další program.

Přidat komentář