Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Metaxa AEN

Metaxa AEN

V pražském Muzeu moderního umění Jana a Medy Mládkových v Sovových mlýnech na Kampě byla představena unikátní láhev Metaxa AEN. Láhev i obsah byly vyrobeny u příležitosti 120. výročí této prosluněné brandy.
10. 11. 2008 | Autor: redakce Apetitu

Metaxu - destilát tak ojedinělý, že v každé kapce pocítíte dotek hřejivého slunce Attiky - stvořil v roce 1888 mladý vizionář jménem Spyros Metaxa. Od těch dob je Metaxa jedním z nejoblíbenějších alkoholických nápojů na světě.

K oslavě 120. výročí vzniku Metaxy bylo ze Sudu číslo 1 (v něm se mísí více než 200 různých eaux-de-vie, starých nejméně osmdesát let) naplněno dohromady 1 888 křišťálových karaf. Nápoj dostal tajemný název AEN, což je starobylé řecké slovo znamenající navždy.

Česká republika si v průběhu let Metaxu doslova zamilovala. Minulý rok se u nás prodalo více než 1 000 000 láhví, což z českého trhu s Metaxou dělá třetí největší na světě (po Řecku a Německu). Není tedy překvapením, že z celkového počtu 1 888 karaf Metaxy AEN putovalo 300 do České republiky. Jednu z nich můžete získat za 18 888 Kč (bez DPH).

Více na www.metaxaaen.cz

Přidat komentář