Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Milujeme cukroví!

Pečení vánočního cukroví jsme v redakci propadly už v říjnu, kdy jsme pro vás připravovali vánoční číslo.
10. 11. 2008 | Autor: redakce Apetitu

Pečení vánočního cukroví jsme v redakci propadly už v říjnu, kdy jsme pro vás připravovali vánoční číslo. Jak vyplynulo z průzkumů pro tuk na pečení Hera, bude nás zanedlouho následovat většina českých hospodyněk - vlastní cukroví si údajně peče 80 % českých domácností a průměrně se v jedné domácnosti napeče 8 druhů cukroví.

Vánoční cukroví je pro nás podle průzkumu druhou nejčastější asociací spojenou s Vánoci, tedy hned po dárcích. Ostatně na vánoční tabuli ho má také jako moučník po štědrovečerní večeři 88 % domácností.

Jak to tak podle čísel vypadá, pečení vlastního vánočního cukroví se jen tak nevzdáme. Domácí cukroví se stále peče ve 4/5 domácností, vánoční pečivo nakupuje pouze 6 % domácností (tipy a rady, kam pro cukroví, najdete ve vánočním čísle Apetitu).

Nejčastěji se v rodinách napeče 6 – 10 druhů cukroví (zhruba v polovině domácností), ve čtvrtině domácností si vystačí jen s 1 – 5 druhy. Suverénně nejoblíbenějšími druhy jsou vanilkové rohlíčky a linecká kolečka, které připravují v 80 % pečících domácností. Následují pracny (60 %) a plněné ořechy s vosími hnízdy (50 % domácností).

My jsem pro vás letos napekli devatero druhů cukroví. Pokud tedy nemáte vlastní oblíbený a osvědčený recept, nebo chcete některý druh vyměnit, nenechte si ujít vánoční číslo Apetitu.

Přidat komentář