Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Nejlépe vám plzničku natočí Dán

Nejlépe vám plzničku natočí Dán

Někdo pije jako Dán a někdo sní o tom, že jednou bude umět točit pivo jako Dán. Čtvrtý ročník soutěže Pilsner Urquell Master Bartender o nejlepšího výčepního totiž nevyhrál žádný Čech, ale Rasmus Kobbersmed z Kodaně. Vítu Voznicovi z ostravské restaurace Slezska P.U.O.R., který hájil české bary, se nakonec nepodařilo probojovat ani na stupeň vítězů, skončil těsně na čtvrtém místě.
13. 10. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender je určená všem ctižádostivým výčepním, kteří sdílejí nadšení pro své řemeslo a pro plzeňský ležák Pilsner Urquell. První část mezinárodního finále se uskutečnila 30. září 2009 v areálu Plzeňského Prazdroje. Zde si nejlepší výčepní ze 17 zemí světa poměřili své teoretické znalosti o historii a výrobě piva Pilsner Urquell. Následoval přesun do Berlína, kde se soutěžící postavili za výčep. Měřítka poroty byla přísná. „Nestačilo jen dokonale načepovat pivo Pilsner Urquell. Výčepní museli být zároveň i charismatickými ‚showmany‘, kteří dokážou naservírované pivo i dobře ‚prodat‘,“ řekl Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje, a.s.

Tři nejlepší výčepní světa:
1. místo – Rasmus Kobbersmed, Dánsko
2. místo – Ivan Šimonovič, Slovensko
3. místo – Maria Abrams, Německo

Absolutní vítěz soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2009 si kromě titulu nejlepšího výčepního světa odnesl i poukaz na cestu kolem světa pro 2 osoby, trofej a certifikát.

Do čtvrtého ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender bylo zapojeno 17 zemí, a celkem tedy přes 4000 výčepních. V České republice se přihlásilo 352 českých výčepních. Nejprve tu proběhla internetová kvalifikace a tři regionální kola, ze kterých vzešlo 15 finalistů. Následoval mystery shopping (utajený nákup) v provozovnách postupujících výčepních a nakonec národní finále, z něhož vyšel reprezentant pro ČR.

Přidat komentář