Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Bio do škol za čtvrt milionu

Bio do škol za čtvrt milionu

Ať už novinky sledujete pečlivě, nebo jen okrajově, určitě vám neuniklo, že letos v září proběhl první ročník kampaně s názvem Koruna na BIO do škol. Cíl byl jediný – získat finanční prostředky pro ty školy, které chtějí své žáky a žačky krmit nějakou biodobrotou, nebo je chtějí s produkty v biokvalitě a ekozemědělstvím alespoň seznámit. Z každého výrobku s logem Koruna na BIO do škol tak putovala jedna koruna na rozvoj programu Biopotraviny do škol. Během kampaně na kontu programu přibylo 236 849 Kč.


13. 11. 2009 | Autor: redakce Apetitu

„Finanční prostředky, které byly v rámci kampaně nashromážděny, mohou školy použít například na zavedení biopotravin do školního bufetu, otevření informačního centra pro veřejnost o biopotravinách, zavádění biopotravin do přípravy školních obědů, vzdělávací semináře, exkurze na ekologické farmy, pořádání Biodnů pro veřejnost nebo na spolupráci s místními biozemědělci,“ říká Michal Veselý, ředitel rozvoje Nadace Partnerství.

Prvního ročníku kampaně se účastnilo devět společností. Hlavním partnerem projektu se stala privátní řada bioproduktů obchodního řetězce Interspar – Natur*pur.  Partnery projektu dále byly  Biopekárny Zemanka, společnost Biopark, Kostelecké uzeniny, Bio Nebio, Pro-bio, Country Life, United Bakeries a společnost Fair Trade Centrum.

Více informací najdete na stránkách stránkách Nadace Partnerství (www.nadacepartnerstvi.cz) a www.miliondetem.cz.

Přidat komentář