Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Mistrovství bramborového salátu se blíží

Mistrovství bramborového salátu se blíží

Poslední listopadovou neděli proběhne ve středočeském Mratínu už třetí ročník Mistrovství ČR v přípravě bramborového salátu. Na bitevním poli se v jediné kategorii – přípravě bramborového salátu – utká celkem čtrnáct soutěžních týmů z celé republiky, což je zatím nejvyšší počet účastníků. Jako diváci se máme na co těšit.
19. 11. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Největší zájem o titul mistra ČR je každoročně mezi studenty kuchařských středních škol, a právě kuchařští učňové si jej v předchozích ročnících odváželi. „Jejich mládí jim dává odvahu, a porotě předkládají saláty, ve kterých se vedle brambor, majonézy a uzeniny mísí velká porce kreativity a fantazie,“ míní ředitelka soutěže Alena Syslová z občanského sdružení Agentura pro Mratín, které soutěž každoročně pořádá. „Jsou neskutečně zruční a mají zajímavé chuťové nápady,“ dodává.

Do poroty již pravidelně usedají kuchařští odborníci a profesionálové, vedle nich zástupci největšího výrobce majonézy a v neposlední řadě také osobnosti ze světa showbyznysu. Letošní porotu ozdobí moderátorka Pavla Charvátová a zpěvačka a herečka Světlana Nálepková. Porota si při svém hodnocení všímá především vzhledu, vůně, chutě, originality a celkového dojmu ze salátu, kterého musí soutěžní týmy před jejími zraky připravit přesně dva kilogramy.

Přidat komentář