Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Dnes pro barborky, zítra na Mikuláše!

Dnes pro barborky, zítra na Mikuláše!

Zítra vyrazí do ulic a hlavně za dětmi známá trojice ve složení Mikuláš, anděl a čert. Zatímco děti se už asi pilně učí básničky, vy si v hlavě zopakujte, co jim nakoupíte do punčochy: neloupané arašídy, mandarinky (nejlepší jsou chemicky neošetřené a bez pecek), pomeranče, sušené fíky, adventní kalendář, čokoládu a těm zlobivějším pro výstrahu brambory nebo uhlí. A při tom nakupování se zastavte někde pro barborky.
4. 12. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Svatý Mikuláš je patronem námořníků a rybářů, ochráncem převozníků a hlavně dětí, proto patří předvečer jeho svátku. 6. prosince hlavně těm nejmenším. Vy si ale můžete udělat nejen mikulášský večer, ale rovnou celý víkend. V sobotu můžete vyrazit na vánoční nebo rovnou mikulášské trhy.

Ve Valašských Kloboukách na Zlínsku začíná Valašský mikulášský jarmek už dnes. Hlavní část programu je ale připravena na sobotu: město ovládne pět desítek čertů, přijede 277 prodejců a řemeslníků a organizátoři akce navaří na 12 000 litrů pravé valašské kyselice.

V neděli, která je už druhou adventní, nechte plotnu plotnou a vezměte rodinu na mikulášský brunch. V Praze jej pořádají například restaurace Zlatá Praha, Žofín Garden nebo hotel Hilton.

Související

6 českých adventních zvyků a tradic

Vánoční čas je spojen s mnoha tradičními zvyky, které se po dlouhá léta v české krajině dochovaly a dodržují se dodnes...

Přidat komentář