Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Vyrazte na masopust

Vyrazte na masopust

Tento a příští víkend patří na mnoha místech masopustním oslavám a vepřovým hodům. Podívejte se, kam to máte nejblíž.
2. 2. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Folklorní soubor Mladina v rámci festivalu Smetanovské dny pořádá masopustní pochod a hodování v Plzni v sobotu 6. února. 

Soutěž o nejlepší valašskou klobásu a tlačenku

Soutěže O nejlepší valašskou klobásku a tlačenku letos opět doprovodí masopust, který se koná 6. února ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Skanzen při té příležitosti ožije lidovými obyčeji, masopustními obchůzkami, písněmi a lidovými maskami. K mání bude vše, co k takzvanému končinovému veselí patří: koblihy, zhřívanice, zabíjačka i slivovice.

Ve

přové hody v Českém Krumlově


V Českém Krumlově probíhá několik masopustních akcí současně. Je jen na vás, zda se necháte zlákat domácí zabijačkou v Pivovarské zahradě, kde můžete ochutnávat dobroty z vepřového po celou sobotu 13. února.  Další zabijačku s masopustní zábavou a rautem připravili v restauraci Krumlovský mlýn. V úterý 16. února půjde městem slavnostní průvod.


Na fašank do Strání

Fašank ve Strání začíná už v pátek 12. února. V sobotu 13. února si můžete prohlédnout ukázky řemeslné výroby a hlavně se vypravit na zabíjačku k Zámečku ve Strání. Celé odpoledne tady doprovodí domácí i zahraniční folklorní soubory a večer zábava pokračuje besedou u cimbálu. Neděle patří dětem a fašankovému karnevalu, po něm následuje ‚košt vína při muzice‘. Fašank zde trvá až do úterý.

V Praze se bude porážet prase v Pařížské ulici

Hotel InterContinental oživuje v sobotu 13. února masopustní tradici v samém centru Prahy. Kuchaři restaurace Zlatá Praha ve spolupráci s řeznictvím U Dolejšů připraví typické vepřové speciality. 

Přidat komentář