Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Oslavte palačinkové úterý

Oslavte palačinkové úterý

Masopustní úterý se v Británii, Severním Irsku a dalších anglicky mluvících zemích slaví pojídáním palačinek a palačinkovými závody.


15. 2. 2010 | Autor: redakce Apetitu
Poslední tučné potraviny před půstem

Historici se dohadují, proč se v úterý před Popeleční středou jedí v Anglii zrovna palačinky polité sirupem a s máslem. Jedním z možných vysvětlení může být to, že bylo potřeba dojíst poslední zbytky tuku, másla a vajec. Těm se pak lidé měli během předvelikonočního půstu vyhnout.

Zapomnětlivá hospodyňka

Další legendou, která se váže k tomuto dni, je ta o hospodyni z městečka Olney. Při přípravě palačinek zapomněla na čas. Teprve úder kostelních zvonů jí připomněl, že je čas jít ke zpovědi. Vyběhla ještě s palačinkou na pánvi z domu směrem ke kostelu. Tato příhoda mohla stát na počátku palačinkovych závodů. V Olney se konají už od roku 1445. Závodit smějí jen ženy. Běží s pánví k určenému cíli a po cestě obracejí palačinky. Vítězkou se stává ta, která jako první protne cílovou pásku a dodrží určený počet obratů palačinky.

Palačinky u vás doma

Udělejte si doma hromadu palačinek a dejte vyniknout různým náplním, každému podle chuti. Například citronové palačinky, zapékané palačinky plněné tvarohem, slané palačinky se dvěma náplněmi  anebo palačinky s vanilkovým krémem.

Palačinkové menu na Malé Straně

Pokud se vám nechce vařit, užijte si palačinkový den v Hotelu Mandarin Oriental na Praze 1.

Přidat komentář