Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Kam vyrazit na fair trade kávu

Kam vyrazit na fair trade kávu

Společnost Starbucks Coffee Company oznámila, že všechna espresa, celozrnná káva a nápoje, jejichž základ tvoří espreso, jsou od března 2010 certifikovány jako 100 fair trade produkty. Tento fakt se týká také celého evropského trhu.
3. 3. 2010 | Autor: redakce Apetitu
„Díky fair trade a našim zákazníkům máme každodenně pozitivní vliv na životy farmářů, kteří pěstují kávu, a také na farmářské komunity,“ řekl Vladan Armus, brand president společnosti Starbucks pro region střední a východní Evropy.

Mammacoffee

Další z kaváren, kde si v Praze můžete dopřát fair trade kávu, je síť kaváren mamacoffee. Můžete si zajít buď do Korunní, Vodičkovy, anebo do Londýnské ulice. Mamacoffee byla jednou z prvních, která u nás začala fair trade kávu vařit. 


Fair trade


Fair trade je nezávislá známka, která zaručuje, že takto označené produkty byly certifikovány v souladu s mezinárodními standardy. Je to strategie pro snížení chudoby a pro udržitelný rozvoj ve světě. Jejím smyslem je vytvořit důstojné podmínky pro výrobce, kteří jsou v konvenčním systému obchodu ekonomicky znevýhodněni a opomíjeni. To, že se fair trade stává novým trendem, dokazuje růst maloobchodního obratu fair trade výrobků.

V roce 2008 dosáhl v České republice maloobchodní obrat produktů 41 milionů korun, meziročně se tak zvýšil o 54 %. To je nejvíce ze všech nových členských států EU. Mezi nejoblíbenější produkty patří fair trade káva, čaj a čokoláda. Tyto výrobky jsou dostupné i v řadě supermarketů (Tesco, dm drogerie, Globus, Interspar, Marks & Spencer).

Přidat komentář