Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Velikonoce v USA a Velké Británii

Ve Spojených státech a v Británii znamenají Velikonoce především zábavu pro děti spojenou s hledáním vajíček.
10. 3. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Vajíčka se zdobí v sobotu večer. Velkým dnem oslav a veselí je velikonoční neděle. Podle pohádky je v noci zajíček schová po zahradě a děti je v neděli ráno hledají. V Americe se na velikonoční pondělí v mnoha rodinách podává šunka s bramborem a zeleninou. Často se take peče jehněčí.
 
Velká Británie
Podobné hony na vajíčka jako v USA se pořádají i ve Velké Británii. Nejoblíbenější jsou vajíčka čokoládová, která obchody nabízejí už od ledna.

Od dvanáctého století obdarovává před Velkým pátkem anglický panovník chudé. Velikonoční panovnická almužna (Maundy Money) se rozdává na Zelený čtvrtek má v dnešních dnech již pouze význam symbolický. Přesto jsou zvláštní mince ražené pro tuto příležitost draze ceněnou sběratelskou raritou.

Soutěž o nejhezčí klobouk
Děti ve školkách a školách během Velikonoc soutěží o to, kdo vyrobí nejkrásnější a nejoriginálnější klobouk. S jeho výrobou jim často pomáhají i rodiče. Podmínkou je, že klobouky musí být zdobeny velikonočně.

Křížové buchty
Jak ve Velké Británii, tak v USA se pečou křížové buchty (hot cross buns) z kynutého těsta s hrozinkami s polevou z bílku, cukru a citronové šťávy ve tvaru kříže. Kříž symbolizuje ukřižování Krista. Horké křížové buchty snídají Američané a Britové na Velký pátek.

Hot cross buns

Britské bochánky vydrží poměrně dlouho vláčné a voní kořením a citrusovou kůrou. Nejlepší jsou ale...

Související

Zelený čtvrtek na talíři

Svátky jara jsou krásnou příležitostí, jak si připomenout velikonoční tradice a vychutnat si jídla, která by nás...

Seznamte se s britskými hot cross buns, jsou to jediné buchty, které se mají jíst teplé

V Anglii si Velikonoce bez hot cross buns nedovedou představit stejně jako my bez beránka. Tyto vláčné buchty se často...

Přidat komentář