Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Vídeňský styl v Brně, otevřen restaurant Hansen

Vídeňský styl v Brně, otevřen restaurant Hansen

Nově otevřená restaurace HANSEN obnovuje v Brně klasickou rakousko-uherskou kuchyni z let 1850–1900. Pravidelná obměna jídelního lístku i aktuální denní nabídka vychází z užití čerstvých sezonních surovin doručovaných přímo místními dodavateli.
21. 4. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Restaurace sídlí v historické budově Besedního domu, postavené podle návrhu ‚dvorního‘ vídeňského architekta Theophila Hansena a je také sídlem důležitého uměleckého tělesa – Filharmonie Brno.

Z nabídky brněnské Vinné galerie vybírá sommeliér Pavel Chrást vína speciálně ke každému pokrmu: „V době vlády stařičkého mocnáře byli hosté v restauracích zvyklí objednávat si k jídlu dobré víno. Restauratéři tehdy nabízeli vína z celého světa a sklepníci byli kdykoli připraveni hostům poradit. Ve spolupráci s restaurací Hansen rád na tuto pěknou tradici navazuji. Vychutnat si jídla z doby, kdy po Brně jezdily kočáry, a dostat k nim víno podle vlastního gusta ze schopných rukou zkušeného a příjemně naladěného personálu je radost.“ dodává Pavel Chrást.

S blížící se sezonou bude zanedlouho na nádvoří Besedního domu zahájen provoz letní zahrádky s kapacitou dosahující až 150 míst. Na čepu je pečlivě ošetřený dalešický a plzeňský ležák.


HANSEN restaurant, Besední dům, Husova ulice, Brno

Provozní doba


Přidat komentář