Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Národní finále o nejlepšího výčepního vyhrál Svoboda z Konviktu

Národní finále o nejlepšího výčepního vyhrál Svoboda z Konviktu

Národní finále pátého ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender o nejlepšího výčepního zná svého vítěze. Je jím Lukáš Svoboda z pivnice Konvikt v Praze.
11. 8. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Postup do mezinárodního fináleSpolu s titulem národního vítěze získal zájezd do Dánska, spojený s návštěvou provozovny loňského absolutního vítěze, pivo na rok zdarma a samozřejmě si zajistil účast na mezinárodním finále. Zde se utká o titul nejlepšího výčepního světa v konkurenci zástupců z dalších 19 zemí. „V mezinárodním finále se sejde určitě velká konkurence. Mojí výhodou ale může být i to, že už mám soutěžní zkušenosti z New Yorku 2006,“ zhodnotil své šance Lukáš Svoboda.

Co musí správný výčepní umětK tomu, aby se z obyčejného výčepního stal mistr světa, je zapotřebí nejen dokonale načepovat pivo. Důležitými argumenty pro vítězství jsou i charismatické vystupování, umění poutavě prezentovat pivo jako jedinečný nápoj, znalosti z oblasti výroby, historie piva a péče o něj.

Svoboda obstál v konkurenci 250 barmanůDo soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2010 se přihlásilo 251 českých výčepních a barmanů. Z kvalifikace postoupilo do čtyř regionálních kol vždy 35 nejlepších výčepních. V národním finále se jich utkalo 20.


Nejlepší výčepní v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender:Lukáš Svoboda, Pivnice Konvikt, Praha

Jana Zachariášová, VŠK Terč, Brno 

Miroslav Vorlík, Restaurace Na Spilce, Plzeň


Přidat komentář