Kuchařky Apetit DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Burger King už prodává své Whoopery

Burger King už prodává své Whoopery

Cibulové kroužky a hlavně proslulý hamburger s pořádným kusem masa, zabalený do papíru s logem Burger King vám ode dneška naservírují v nákupním centru Metropole Zličín. Včera krátce po poledni zde totiž byla otevřena první pobočka fastfoodového řetězce Burger King v Česku. Pro slavné Whoopery si hned odpoledne přišla řada příznivců této značky. Burger King prý znají ze zahraničí, kde mu dávají přednost před McDonald’s.
26. 11. 2008

Druhá restaurace by na sebe nemusela nechat dlouho čekat. Zástupci Burger Kingu i společnosti AmRest, která u nás bude BK provozovat, se sice namísto budoucích plánů raději bavili o skvělé chuti masa v hamburgrech, mezi zasvěcenými se už ale spekuluje o dalších nákupních centrech – Arkádách Pankrác, Palladiu nebo Centru Chodov.

Whooper – have it your way

Signature dish Burger Kingu, tedy nezaměnitelný pokrm s jedinečnou recepturou, je slavný Whooper. Ten si můžete nechat připravit dle vlastního gusta, s okurkami navíc, bez cibule, s hořčicí, s kečupem… zkrátka po svém, od tatarky až po slaninu. Za tu, stejně jako za sýr čedar, si ale připlatíte desetikorunu.

V Austrálii se do hamburgru přidává volské oko, červená řepa, slanina a sýr, v Izraeli česneková majonéza místo tradiční a v Japonsku omáčka Teriyaki místo kečupu. Zdali bude mít i Česko, stejně jako mnoho ostatních zemí, svůj autentický Whooper, je zatím ve hvězdách. Vše podle zástupců Burger Kingu záleží na vývoji trhu, příležitostech a dobrém nápadu.

Burger King vs. McDonald’s

Interiér i nabídka obou fastfoodů je prakticky stejná – hranolky, hambugry, coca-cola, zmrzlina… i ceny jsou si nakonec velmi podobné. Za coca-colu, hranolky i hamburgry zaplatíte v obou restauracích stejně. Rozdíl ale poznáte, když zakoupené jídlo porovnáte na váze. V tu chvíli zjistíte, že je Burger King ke svým zákazníkům vždy o pár gramů štědřejší.

Největší srovnání zasluhují vlajkové lodě obou fastfoodů – Whooper a Big Mac. Whooper pořídíte za 69 Kč, váží 274 g, je v něm 113g plátek hovězího masa a celkově tento sandwich skrývá 2647 kJ (966 kJ/100 g). Big Mac koupíte za 65 Kč, váží 200 g, jsou v něm dva plátky masa (po 45,5 g) a po jeho snědení si kalorický rozpočet můžete seškrtat o 2058 kJ (1029 kJ/100 g).

REKLAMA

Přidat komentář