Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Rybí aukce s rekordním výsledkem: tuňák za 2 miliony

Rybí aukce s rekordním výsledkem: tuňák za 2 miliony

Na novoročním trhu v Tokiu se vždy vydraží na tísíce ryb. V prosinci bývá kvůli nevlídnému počasí u japonských břehů nedostatek tuňáků, a tak cena lezla rychle nahoru. Nejdražšího tuňáka za posledních deset let si z tokijské aukce odnesli dva asijští majitelé suši barů. Za tuňáka obecného, který je však považován za jeden z nejchutnějších druhů a právě z jeho syrového masa se suši často připravuje, zaplatili přes 100 000 dolarů.
6. 1. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Tuňák chycený u severního pobřeží japonského ostrova Honšú vážil128 kilogramů. Každý kilogram cenného úlovku byl tak prodán za zhruba 817 dolarů (asi 16 000 korun). Majitel hongkongského suši baru a jeho japonský konkurent zaplatili za rybu zhruba desetinásobek běžné ceny. Běžná cena tuňáka na tokijských trzích se pohybuje okolo 55 dolarů za kilogram (zhruba 1000 korun).

Cena tuňáka by letos mohla vzrůst. Vzhledem k rostoucím obavámo dopadech komerčního rybaření na počty tuňáků ve světových mořích se totiž zástupci mezinárodních organizací na ochranu tuňáků, včetně Japonska, dohodli na omezení lovu tuňáků obecných o 20 procent na 22 000 tun za rok 2009.

Přidat komentář