Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Seriál o mase: Vepřový bůček

Seriál o mase: Vepřový bůček

Odhoďte zábrany! Bůček je kousek masa, který umí opravdu potěšit. Chutnat bude i tomu, kdo se jinak ,tlustému‘ vyhýbá.
11. 1. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Už z názvu vyplývá, že bůček je vepřový bok. Táhne se sice od krku až k pupku, ale nejlepší je část poblíž přední nohy. Na přípravu rolády je nejlepší bůček bez kosti z oblasti pupku, na pečení se zase spíš hodí středová část se žebry.

Bůček dostanete všude – je to skoro základ státu. Přesto radši nakupujte u svého oblíbeného řezníka, který vám zaručí lepší kvalitu. Nejvyšší metou jsou vepříci z volného chovu – slibně se teď rozvíjí slavné přeštické plemeno, pokryté černou srstí s bílým pruhem přes břicho. Průkopníkem jeho znovuzavedení na trh je biofarma Sasov (www.biofarma.cz). Jinak sáhněte po jiném biovepřovém, protože tak máte jistotu, že jateční váhy dosáhli biovepříci za přirozenou dobu a měli kvalitní krmivo (např. www.kvalitabio.cz).

Proč si dát bůček? Je levný a v dnešní době relativně libový. Možností jeho uplatnění je nekonečně: do paštik, do francouzských škvarků rillettes, oblíbený je v čínské a vůbec v asijské kuchyni a samozřejmě je nepostradatelný při vaření české klasiky – hodí se na pečení, grilování, na moravské vrabce i do segedínského guláše.

Recepty na pomalu pečený bůček s kostí a kůží a bůčkovou roládu z masa bez kosti najdete v únorovém Apetitu.

Přidat komentář