Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Poznejte tuzemská vína: Mikulov a okolí

Poznejte tuzemská vína: Mikulov a okolí

Máme pro vás zajímavá vinařství z Mikulova a jeho okolí
26. 2. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Révě se tu daří, a když si vyšlápnete na hřeben Pálavy, pochopíte proč. Jen tady, na vápencových skalách nad Mikulovem, můžete jako na jediném místě u nás cítit ve větru vůni moře. Daří se tu především bílým odrůdám, jako je Rulandské šedé, Ryzlink vlašský i rýnský a Chardonnay. Místní specialitou je aromatická odrůda Pálava – kříženec Tramínu červeného s Müllerem Thurgau. V Salonu vín ČR na zámku ve Valticích ochutnejte vybraná vína českých a moravských vinařů a pak si odpočiňte ve stínu Lednicko-valtického areálu. Krásná oblast s krásnými víny a skvělými vinaři. Za pozornost stojí vinařství Tanzberg Mikulov, Sedlecká vína, vinařství Kolby, Kovacs, Reisten, Vinné sklepy Valtice a následující čtveřice.

Nové Vinařství vstoupilo na trh v roce 2005 s odvážným a novým přístupem. Je vybaveno nejmodernější technologií a jeho majitelé si zakládají na kvalitě vína i obalu. Jako první v Česku přišli se šroubovacími a skleněnými uzávěry lahví. Hrozny sklízejí ručně ze 102 hektarů nových vinic a vyrábějí převážně bílá a růžová tichá i šumivá vína v moderním stylu svěžích vín s čistou odrůdovou chutí.

Sonberk
patří mezi mladá moderní vinařství. Vyrábí pouze bílá a speciální vína. Na 40 hektarech vinic tu pěstují ryzlink rýnský, rulandské šedé, sauvignon, chardonnay, pálavu, tramín a muškát moravský. Při osazování bezmála poloviny vinohradů se řídili výsledky geologického průzkumu zaměřeného na vhodnost odrůd. Na stoupající kvalitu vín má vliv i nejmodernější technologie, ruční ošetřování a sběr hroznů.

Víno Marcinčák je malé rodinné vinařství z Novosedel. Od roku 1990 tu vyrábějí vysoce kvalitní přívlastková vína z vlastních vinic. Nabízejí převážně sladší bílá vína z tradičních odrůd, ale i vína suchá a červená. Vinařství je vyhlášené speciálními víny – slámovými, ledovými a botrytickými. Zásluhou firmy vznikla terénní naučná stezka Stará hora (viz www.marcincak.cz).

Mikrosvín Mikulov, a. s. Vinařství vzniklo v roce 1997 ze známé tradiční firmy. Vyrábí vysoce kvalitní vína z vlastních vinic na Pálavě a jeho vlašský ryzlink je vyhlášený. Mezi nejlepší tratě patří Železná, Perná, Liščí vrch a Ořechová hora. Za ochutnání stojí i jejich další vína.

Vyšlo v časopise Apetit.

Přidat komentář