Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Ochutnejte koktejl v jednom z nejlepších barů na světě

Ochutnejte koktejl v jednom z nejlepších barů na světě

Tklivá melodie piana, interiér amerických podniků třicátých let minulého století – v baru Black Angel’s vám naservírují drink Old Fashioned spolu s atmosférou černobílého filmu.
25. 5. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Pražský bar Black Angel’s slaví v těchto dnech velký úspěch. Britský deník The Sunday Time ho zařadil do žebříčku 50 nejlepších barů světa. Podnik toto ocenění získal nejen díky originálnímu interiéru, ale i výjimečnými osobnostmi, které za barem stojí. Mezi ně patří světově uznávaná barmanská legenda Peter Dorelli, odborník na molekulární mixologii Tony Coligliaro a zakladatel Muzea amerických koktejlů, Dale DeGroff. A především šéfbarman Pavel Šíma, který sleduje trendy světové barové kultury. 

Black Angel’s je úspěšný právě díky excelentním barmanům, kteří se nebojí experimentovat. Můžete zde dostat drink v baňce plné voňavého dýmu z doutníku, v tubě od zubní pasty, místo kostky ledu v drinku najdete ledový diamant nebo led plněný alkoholem. Ve třicátých letech, kdy nebylo v USA jednoduché sehnat výrobník na led, si barmani led vyráběli sami. Tuto tradici dodržují i v Black Angel’s. Na přípravu koktejlů používají výhradně ručně vyrobený led, domácí sirupy a různé mixy připravované z čerstvých bylinek a šťáv. Drink v jednom z nejlepších světových barů si můžete dát i vy. Najdete ho v Praze na Staroměstském náměstí.

Tip redakce: Vyzkoušejte v Česku nepříliš známý koktejl Old Fashioned (staromódní). Patří mezi nejstarší koktejly na světě a pije se již od 2. poloviny 19. století. V Black Angel’s si jej nechte namíchat z ginu a užijte si jeho hořkosladkou chuť. 

Připravila Irena Vaňková

Přidat komentář