Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Salon vín 2009: 48 vítězů, 444 poražených

Salon vín 2009: 48 vítězů, 444 poražených

Devátý ročník nejuznávanější soutěže vín v Česku již zná své vítěze. V Národním vinařském centru ve Valticích se o přízeň porotců ucházelo rekordních 492 vín ze 114 vinařství. Degustacím kralovalo chardonnay, které chuťové pohádky odborníků potěšilo nejvíce.
19. 1. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Vzorky k hodnocení vybírali sommeliéři Národního vinařského centra přímo u vinaře ve sklepě namátkovým způsobem z lahví příslušné šarže vína. Kvalitu vína poté prověřovaly tři komise, přičemž v každé z nich zasedlo pět špičkových degustátorů a předseda, který hodnocení řídil.

Vsaďte na vítěze


Přízeň degustátorů si z bílých odrůd dále získali Ryzlink rýnský a Pálava. V kategorii červených odrůd bodovala Frankovka, Dornfelder a Svatovavřinecké. Celkem se do skupiny vyvolených dostalo 29 odrůd révy vinné, dva sekty a 7 vín cuvée. V jakostních kategoriích byly nejvíce ceněny pozdní sběry a výběry z hroznů.

Nejúspěšnějšími vinařskými firmami Salonu vín 2009 jsou Vinselekt Michlovský a.s., Vinné sklepy Valtice a.s. a Patria Kobylí a.s., dále vinařství Tomáš Krist, vinařství Štěpán Maňák a Vinařství Pavlov spol. s r.o.

Cílem soutěže bylo vybrat sto nejlepších moravských a českých vín, které se budou prezentovat v celoročně otevřené degustační expozici ve sklepních prostorách valtického zámku. Expozice nového ročníku 2009 se začne připravovat během února. Veřejnosti bude přístupná od 28. února 2009.

Více o Salonu vín 2009 si můžete přečíst zde.

Přidat komentář