Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Milovníci vína přispívají na čistší vodu v Africe

Milovníci vína přispívají na čistší vodu v Africe

Spojit příjemné s užitečným vždy udělá radost, proto nás zaujal projekt, který mění víno na vodu.
15. 3. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Portál Mojelahve.cz umožňuje registrovaným uživatelům hodnotit tuzemská vína a od minulého roku také podporuje projekt Nezávadná voda organizace UNICEF, který se zaměřuje na rozšíření pitné vody v afrických zemích. Server Mojelahve.cz automaticky pošle 1 korunu za každou lahev vína ohodnocenou uživateli. Zapojit se můžete i vy. Stačí se jen bezplatně zaregistrovat a vložit vlastní hodnocení jakéhokoli českého, moravského či slovenského vína.

Úspěšná pomoc


Od svého spuštění slaví projekt velký úspěch. Do akce se již zapojilo velké množství internetových uživatelů a během několika týdnů se obsah serveru navýšil o 1250 hodnocení, která zaplatila vyčištění 50 tisíc litrů vody. „Ačkoli v Česku a na Slovensku se bere přístup k pitné vodě jako samozřejmost, na světě žijí stovky milionů lidí bez zdrojů pitné vody. A my jsme proto rádi, že můžeme také pomoci,“ komentuje Tomáš Šrom, jeden ze zakladatelů MojeLahve.cz.

On-line databáze vín


Internetová stránka Mojelahve.cz byla založena v roce 2011 s cílem sdružovat informace o českých, moravských a slovenských vínech. Najdeme na ní kromě hodnocení i zajímavé články, podrobné informace o dostupných vínech nebo seznamy vinařství. Projekt má ambice stát se největší tuzemskou internetovou databází vín. Nám se líbí, že spojil každodenní aktivity svých uživatelů s pomocí znevýhodněným dětem.

Přidat komentář