Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Česká růžová vína uspěla v mezinárodní soutěži

Česká růžová vína uspěla v mezinárodní soutěži

Moravská a česká rosé opět ukázala, že obstojí i v konkurenci zahraničních vín. Ze soutěže Le Mondial du Rosé si odvezla tři zlaté a několik stříbrných medailí.
14. 5. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Mezinárodní soutěž Le Mondial du Rosé se tradičně zaměřuje výhradně na růžová vína. Česká republika se představila prostřednictvím patnácti vinařství s celkem třiceti čtyřmi rosé. Zlatou medaili získali:

  • BM Vinařství za Zweigeltrebe rosé, ledové víno 2011
  • Tomáš Krist za Cabernet Sauvignon rosé, výběr z hroznů 2012
  • Vinné sklepy Lechovice za Frankovku rosé, ledové víno 2007

Úspěch slavilo i vinařství Velkobílovická vína, které do soutěže přivezlo tři rosé. Všechna byla oceněna stříbrnou medailí. Růžová vína jsou pro svoji lehkost a svěžest již tradičně spojována s květnem a nadcházející letní sezonou. Jejich obliba v České republice každým rokem stoupá. „Naši vinaři se v posledních letech soustředí právě na produkci růžových vín. Je to reakce na stále vyšší poptávku spotřebitelů, kteří žádají kvalitní domácí produkty, a těmi moravská a česká růžová vína bezesporu jsou. Za četnými úspěchy na mezinárodních soutěžích je nejen vysoká technologická úroveň zpracování hroznů, ale také perfektní geografická poloha České republiky,“ říká Marek Babisz, hlavní sommeliér Národního vinařského centra.

Přidat komentář