Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Nejlepší kávu vám uvaří brněnský barista Michal Kocman

Kde se sejít nad nejlepší kávou v Česku? Do brněnské nákupní Galerie Vaňkovka, kde vám ji v Coffee Heaven uvaří novopečený Mistr kávy 2008 Michal Kocman. Svůj titul získal na na pražském Výstavišti, kde v rámci veletrhu Top Gastro 2009 probíhal už šestý ročník soutěže Mistr kávy. Finále, do kterého se probojovalo šest baristů, proběhlo v neděli. Republikového mistrovství se zúčastnilo 22 českých odborníků na přípravu kávy. Vítěz Michal Kocman bude v dubnu zastupovat Českou republiku na mistrovství světa baristů v americké Atlantě.
9. 2. 2009 | Autor: redakce Apetitu

„Jeho práce byla profesionální a čistá. Měl výborná cappuccina, která připravil technikou ‚latte art‘. Velmi se mu také povedl volný nápoj. Byla to kombinace kávy, čokolády a dalších ingrediencí. Ke drinku měl připravené rozmarýnové větvičky, kterými míchal nápoj, a ten tak získal vůni rozmarýnu,“ popsala účast brněnského baristy koordinátorka soutěže Mistr kávy Štěpánka Havrlíková. Druhé místo si po třídenním klání odnesla Sandra Burdová, třetí je Jiří Richter.

Soutěžící měli připravit tři nápoje ve čtyřech provedeních, které pak ochutnávala mezinárodní porota. Kromě cappuccina soutěžící porotě servírovali ještě espresso a kávový nápoj podle vlastní volby. Porota pak očichávala, ochutnávala a zkoumala. Víte například, jak se pozná dokonalé cappuccino? Zkuste na našlehané mléko položit lžičku. Přes vrstvu husté bílé hmoty by neměla propadnout hlouběji do šálku.

Přidat komentář