Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Gastrovýlet do budoucnosti

Gastrovýlet do budoucnosti

Jaké přístroje vám usnadní přípravu jídla za třicet let? Co všechno za vás udělají? Kolik energie vám ušetří?
1. 10. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Na tuhle cestu nebudete potřebovat stroj času. O třicet let do budoucnosti vás přenese expozice nejlepších návrhů domácích spotřebičů, které vytvořili studenti z celého světa v soutěži Electrolux Design Laboratory 2012. Od 7. do 13. října si je můžete prohlédnout ve vagonu číslo 4 na Nákladovém nádraží Žižkov, kde bude výstava představena jako součást Designbloku.

Kdo za mě dnes uvaří?


Umístění expozice do jídelního vlakového vozu má jasnou symboliku: většina návrhů domácích pomocníků z budoucnosti patří totiž právě do kuchyně. Uvidíte například strom, který slouží k ukládání potravin. Se zkracující se dobou spotřeby jídlo postupně mění barvu a po expiraci padá dolů. O pozornost návštěvníků bude usilovat také speciální osvětlení kuchyňské linky, které vám poradí, co uvařit, podle surovin, které držíte v ruce. Problémy s dochucováním jídel v budoucnosti vyřeší jednoduchá pomůcka: lžička, která sama vyhodnotí chuť jídla a poradí, co přidat, aby byl připravovaný pokrm dokonalý.
Designová show


Patnáctý ročník Designbloku, který patří k nejvýznamnějším tuzemským přehlídkám designu a módy, se koná od 7. do 13. října vždy od 10 do 21 hodin, v neděli pouze do 19 hodin, na Nákladovém nádraží Žižkov. Expozici Electrolux s přístroji budoucnosti najdete ve vagonu číslo 4.

Foto: archiv firmy

Fotogalerie: Gastrovýlet do budoucnosti

Přidat komentář