Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Jiřák je zpět

Jiřák je zpět

Oblíbené farmářské tržiště zahájí svou pátou sezonu.
23. 1. 2014 | Autor: redakce Apetitu

Všichni, kteří si zvykli na nákupy pod širým nebem, se mohou zaradovat. První letošní trh na vinohradském náměstí Jiřího z Poděbrad se koná již tuto sobotu 25. ledna od dopoledních hodin. V tomto roce se návštěvníci mohou těšit na více tržních dnů v hlavní sezoně českého ovoce a zeleniny a na novinkové produkty českých zemědělců a výrobců.

„Sezonu zahájíme tradiční českou zabijačkou, živou hudbou, a pokud počasí dovolí, tak také sezonní zeleninou a ovocem a čerstvými potravinami. Chceme otevření pojmout jako slavnost, protože se spousta fanoušků Jiřáku na ‚otevíračku‘ moc těší,“ láká na sobotní trh jeden z organizátorů Jiří Sedláček.Lednová zabijačka


Své výrobky na zabijačce představí řezník František Foltýn z Tismic. Nakoupíte jelítka, jitrnice, ovar, prejt, tlačenku i pikantní zabijačkový guláš nebo polévku, kterou si můžete dát s rohlíky či kváskovým chlebem. V nabídce bude na zapití vychlazené pivo nebo nezvyklá specialita – horké bylinkové pivo. Zkrátka nepřijdou ani milovníci sladkých chutí. Jako vždy nebudou na tržišti chybět stánky s koláči, dortíky či ručně vyráběnými sušenkami.

Náplavka v únoru


Zvykli jste si nakupovat na tržišti na vltavské náplavce? Jeho znovuotevření je v tomto roce plánováno hned po Valentýnu – na 15. února. I tady vás čekají novinky. Máte se na co těšit!

Více na www.farmarsketrziste.cz

Přidat komentář