Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Více eko za méně peněz

Více eko za méně peněz

Ministerstvo životního prostředí navrhuje v rámci opatření proti hospodářské krizi snížení sazby daně z přidané hodnoty na ekologicky šetrné výrobky a služby. Pokud by návrh, který nedávno nastínil ministr životního prostředí Martin Bursík, prošel, mohli bychom se dočkat zlevnění výrobků a služeb, které splňují nároky energetické třídy A a výše. Dále by se podle ministerstva měla například zvýšit podpora recyklačního průmyslu prostřednictvím veřejných zakázek, nižší daně z přidané hodnoty na využití vytříděného komunálního odpadu a využití biologicky rozložitelných odpadů, včetně napojení bioplynu do plynárenské soustavy České republiky.
20. 2. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Tato a další navržená opatření by podle odhadů ministerstva mohla vytvořit nebo udržet nejméně 130 000 pracovních míst. „S příchodem ekonomické krize neodešla krize klimatická. Řešení jedné krize musí pomoci zároveň řešit tu druhou. Podle ředitele sekce hospodářské politiky Svazu průmyslu a dopravy České republiky (SP) Borise Dlouhého je ekologie perspektivní oblast, kterou by stát měl podporovat investicemi a stimulovat dalšími nástroji, jako je daňová politika.

Snížení DPH by mělo podle analytika Josefa Němého podpořit spotřebu, výrobky i služby budou levnější, a tím i finančně dostupnější. „Domnívám se ale, že tento efekt by byl opravdu viditelný až při plošném snížení DPH, “ dodal.

Přidat komentář