Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Vinobraní v Mělníku bude!

Vinobraní v Mělníku bude!

Mělnické Vinobraní, jedna z nejpopulárnějších akcí pořádaných každoročně v Mělníku, se nakonec přece jen uskuteční. Vedení města uvažovalo, že by tradici letos kvůli rekonstrukci centra přerušilo. Většina zastupitelů však nakonec rozhodla o tom, že lidé z Mělníka i širokého okolí o letošní Vinobraní nepřijdou. Otázkou však zůstává jeho podoba a také místo konání.
7. 3. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Na akci, jejíž dlouhá historie sahá až do předminulého století, dorazí každoročně desetitisíce lidí. Letos však hrozilo, že se Vinobraní konat nebude. V době festivalu, který by měl proběhnout 18. a 19. září, bude totiž centrum města rozkopané. Opravovat se bude kanalizace, chodníky i silnice. Někteří představitelé města proto letos Vinobraní pořádat nechtěli a odmítali i přesunutí akce, což by podle nich narušilo její tradiční charakter.

„Možností by bylo například pořádat je od náměstí Karla IV. dolů ulicí Pražskou až k sídlišti,“ řekl místostarosta Zdeněk Koudelka. Další variantou je prý pořádání akce na tradičním místě v centru města, ovšem ve velmi omezeném rozsahu. Podle některých by se tak Vinobraní mohlo zkultivovat, ubylo by totiž například pouťových atrakcí.

Vinobraní by se letos mělo konat 18. a 19. září. Mělničtí se však mohou v průběhu roku těšit i na další podobné velké akce. Jednou z nich bude například Mělnický košt, na němž se ochutnávají především vína z Mělníka.

Přidat komentář