Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Krásná uvnitř i navenek: salátová okurka

Krásná uvnitř i navenek: salátová okurka

Salátová okurka se u nás těší poměrně velké oblibě – je k dostání celý rok, a tak bývá nedílnou součástí nejrůznějších salátů. Jelikož obsahuje 90 procent vody a má nízkou energetickou hodnotu, patří také mezi oblíbené potraviny při redukčních dietách.
15. 3. 2009 | Autor: redakce Apetitu

S rostoucí oblibou řecké kuchyně si v mnoha rodinách vydobyly své místo tzatziky, my vám však doporučujeme vyzkoušet bulharskou specialitu, okurkovou polévku tarator. A až ji budete připravovat, můžete si ze své vlastní kuchyně udělat kosmetický salon – okurka má totiž skvělé čisticí a zvlhčující účinky. Vyzkoušejte jednu z následujících pleťových masek.

Varianta pro lenochy: Možná nemáte čas ani náladu na přípravu nějaké masky, ale i tak si s okurkou můžete pomoci ke kráse. Stačí, když slupky či plátky okurky nanesete na obličej a necháte 30 minut působit. Vaše pokožka se krásně pročistí.

Čistící varianta: Tuto masku ocení především ženy s problematickou pletí. Z nastrouhané okurky slijte přebytečnou vodu a přidejte pár kapek citronu. Naneste na tvář a nechte působit 15 minut. Maska vám mezitím krásně stáhne rozšířené póry.

Letní varianta: Zklidňující maska se vám bude hodit, pokud to v létě trošku přeženete se sluníčkem. Nastrouhanou okurku smíchejte s tvarohem a vzniklou směs si naneste na tvář. Po 15 minutách důkladně opláchněte.

Trik pro krásné nehty: Pokud vám zbude okurková šťáva, určitě ji nevyhazujte, ale nalijte do mističky, do které si na pár minut ponořte konečky prstů. Tato kůra vám pomůže zpevnit nehty.

Přidat komentář