Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Chcete počít kluka? Snídejte cereálie!

Chcete počít kluka? Snídejte cereálie!

Zní to bláznivě: Může mít fakt, že si k snídani dáte chleba s medem, ovesné vločky anebo že nesnídate vůbec, vliv na pohlaví dítěte? Podle nedávných výzkumů se zdá, že ano.
16. 3. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Nejnovější britská studie totiž ukázala, že ženy, které snídají cereálie, častěji porodily chlapce, zatímco ženy, které snídani vynechávají, mají dívky. Také se prokázalo, že respondentky, které měly celkový denní příjem kalorií vyšší, častěji rodily chlapce. Výzkumu se zúčastnilo celkem 740 čerstvě těhotných Britek, které již jedno dítě mají a které v době testu neznaly pohlaví očekávaného dítěte.

Ženy, které před početím konzumovaly více kalorií a porodily chlapce, měly také mnohem častěji kvalitnější jídleníček bohatý na živiny, jako je například draslík. Podle doktorky Fiony Mathewsové ale není jisté, zdá má na narození chlapce větší vliv počet kalorií nebo živiny. „Matky chlapců denně zkonzumovaly přibližně o 300 miligramů draslíku a 180 kalorií více, což přibližně odpovídá jednomu velkému banánu.“

Držíte dietu i v mateřství? Porodíte holčičku

Podle doktorky Mathewsové studie dokazuje trend nižší natality chlapců ve vyspělých státech, jako jsou například USA. „Je pravda, že v USA vypukla epidemie obezity, ale na druhou stranu narůstá trend diet a zhoršují se stravovací návyky u mladých žen. Stále více mladých lidí vynechává snídani. Naše studie dokazuje, že tento fakt může mít vliv na malý, ale nezanedbatelný pokles natality chlapců.“

Tato studie nikterak nedokazuje, že to, co žena jí nebo nejí před početím, zásadně ovlivní pohlaví dítěte. Ukázalo se ale, že lidé mají mnoho společného s dalšími živočišnými druhy, u kterých se dobře krmeným samicím rodí mláďata samčí a špatně krmeným samičí.

Přidat komentář