Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Allegro obhájilo michelinskou hvězdičku

Allegro obhájilo michelinskou hvězdičku

Evropská edice michelinského průvodce Main Cities of Europe vyjde až ve středu, už dnes se ale dozvíme, kdo z České republiky vytouženou hvězdičku získá. Loni si prestižní ocenění vysloužila restaurace Allegro a my už teď víme, že se hvězdičkou bude pyšnit i letos. „Four Seasons Hotel Prague s potěšením oznamuje, že restaurace Allegro obhájila ocenění jedné hvězdy v prestižním průvodci Michelin – Hlavní města Evropy. Allegro bylo v březnu 2008 první oceněnou restaurací v regionu střední a východní Evropy,“ píše se v tiskovém prohlášení, které nám dorazilo do redakce.
16. 3. 2009 | Autor: redakce Apetitu

„Jsem poctěn, že mohu pracovat s tak talentovaným a profesionálním kulinářským týmem. Toto ocenění uznává jejich obrovské pracovní nasazení a konzistenci v poskytování vysoké kvality práce. Je skvělé být součástí gastronomického vývoje v Praze. Věřím, že zvýší atraktivitu Prahy pro návštěvníky s vysokými nároky na kvalitu pokrmů i obsluhy,“ komentoval ocenění Davide Barnes, generální ředitel hotelu Four Seasons.

Největší radost má ale pravděpodobně šéfkuchař restaurace Allegro Andrea Accordi. „Cítili jsme velkou zodpovědnost být první michelinskou restaurací v celém regionu, obhájení hvězdy je pro nás potvrzením udržení vysokého standardu kvality pokrmů a úrovně služeb. Ocenění patří skvělému týmu, který pracoval po celý rok s plným nasazením.“

Andrea Accordi začal ve Four Seasons Hotel Prague pracovat v srpnu 2007. „Neustále se snažíme vyhledávat nové produkty, přicházet s kreativními nápady, a poskytovat tak hostům Allegra nevšední zážitky,“ dodává Accordi, kterému v kuchyni pomáhá na 27 kuchařů.

Jedna udělená hvězda podle klasifikačního systému Michelin znamená, že se jedná o velice dobrou restauraci ve své kategorii, která nabízí pokrmy konzistentní kvality připravené dle vysokých standardů.

Přidat komentář