Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Kontroverzní hvězdy Gordona Ramsayho

Kontroverzní hvězdy Gordona Ramsayho

Všichni milovníci vybrané kuchyně dnes sledují, kterým restauracím se michelinští inspektoři rozhodli udělit hvězdičku. Potěšující zprávou jistě bylo, že svůj loňský úspěch obhájila restaurace Allegro. Jisté rozpaky ale vzbuzuje udělení hvězdičky pražské restauraci Maze, sídlící v hotelu Hilton Prague Old Town. Ta totiž před měsícem změnila majitele a do začátku dubna by měla změnit i koncept. Hvězdička tak byla udělena restauraci, která projde kompletní proměnou – od majitele a šéfkuchaře až po menu.
16. 3. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Restaurace Maze totiž až do minulého měsíce patřila světoznámému šéfkuchaři Gordonu Ramsaymu. Ten se s ní ale údajně z finančních důvodů rozloučil, a restaurace tak přešla pod křídla hotelu Hilton. „Restaurant Maze zatím ponese svůj původní název a to do 5. dubna. Jeho vedení však převzal hotel Hilton, který nyní pracuje na novém názvu a konceptu restaurace. Ten by měl být spuštěn v průběhu května. Původní tým – kromě šéfkuchaře Philipa Carmichaela – Hiltonu v restauraci zůstal,“ informovala mluvčí hotelu Hilton Markéta Šebková.

Ani druhá michelinská hvězda, kterou Gordon Ramsay získal, nezůstane jemu. Prodal totiž restauraci, na kterou byl údajně nejpyšnější – Le Trianon ve Versailles – a za niž před dvěma týdny jako jediný Brit ve stoleté historii Michelina získal ve Francii druhou hvězdu. „Potichu prodal restauraci majitelům hotelu,“ napsal deník Daily Telegraph.

Jak se zdá, finanční krize drtí Ramsayho impérium. Minulý týden se totiž slavný šéfkuchař údajně zbavil i podniku v Kalifornii a v Londýně. Proslýchá se, že se i jeho ostatní restaurace potýkají s problémy. Možná přepískl expanzi, možná i půjčky. Podle gurmeta Françoise Simona se šéfkuchař příliš rozptýlil, ale na restaurace se svým jménem nestíhal dohlížet. „Je to nebezpečné. Je to stejné jako jít k zubaři, kde vám zub vytrhne jeho sekretářka,“ citoval Simona deník Le Figaro.

Přidat komentář