Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Britský lékař navrhuje zdanit čokoládu

Britský lékař navrhuje zdanit čokoládu

Obyvatelé Velké Británie v posledních desetiletích výrazně tloustnou, alarmující je především razantní nárůst obezity mezi dětmi. S novým řešením tohoto palčivého problému přišel praktický lékař David Walker na konferenci britského lékařského svazu – navrhl zdanění čokolády.
18. 3. 2009 | Autor: redakce Apetitu

„Zdravotní rizika spojená s konzumací čokolády jsou všeobecně podceňována, a proto by zavedení daně pomohlo přitáhnout k tomuto problému pozornost,“ tvrdí. „Samozřejmě že daň podobně jako u alkoholu či tabáku problém nevyřeší, ale mohla by zpomalit nárůst obezity,“ dodává Walker.

Lékařův originální návrh vzbudil obrovskou vlnu kritiky. Mnoho expertů pochybuje, že by zdanění čokolády mělo v boji proti obezitě šanci na úspěch. „Zdanění oblíbené pochoutky povede pouze k zeštíhlení peněženky a ne k zeštíhlení konzumentů čokolády,“ skepticky prohlašuje Julian Hunt, odborník na výživu z BBC.

Podle Rogera Cordera, uznávaného vědce z londýnské lékařské fakulty, by se měl Walker ve svém boji proti obezitě soustředit nejen na čokoládu, ale na všechny potraviny obsahující zvýšené množství cukru.

V Čechách naštěstí nikdo zdanění čokolády nenavrhuje, takže si na sladkostech, jako jsou například naše hříšně dobré čokoládové brownies, můžeme pochutnat, aniž by naše peněženka zaplakala.

Přidat komentář