Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Vůdce KLDR má mlsný jazýček, nařídil otevření italské restaurace

Vůdce KLDR má mlsný jazýček, nařídil otevření italské restaurace

Severní Korea má svou první italskou restauraci. Její otevření nařídil údajně sám severokorejský vůdce Kim Čong-il, známý svou oblibou jídla. Podle deníku Čoson sinbo, který vychází v Japonsku a je nakloněn režimu v KLDR, kvůli tomu komunistický předák loni vyslal do Neapole a do Říma kuchaře, aby se tam naučili dělat pravou italskou pizzu a těstoviny. „Naši lidé by také měli mít možnost vychutnat si tato světoznámá jídla,“ řekl listu vedoucí pchjongjangské restaurace, která vybrané středomořské speciality nabízí.
18. 3. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Restaurace, která byla otevřena v prosinci, nemá podle jejího šéfa o hosty nouzi. Mnoho z nich prý jedlo italské pochutiny poprvé v životě. „Z televize a knih sice vím, že pizza a špagety jsou světoznámé pokrmy, ochutnal jsem je vůbec poprvé,“ svěřil se listu Čong Un-sok. Pro přípravu autentických italských pokrmů má restaurace ty nejlepší podmínky. Severokorejská vláda totiž pro podnik údajně nakupuje mouku, máslo a sýr přímo v Itálii.

Podle agentury AP ale nelze určit, kolik lidí si v mezinárodně izolované KLDR, která patří k nejchudším státům světa, může dovolit chodit do restaurací či jíst dovážená jídla. Země tvrdě kontrolovaná komunistickým režimem se dlouhodobě potýká s nedostatek potravin a je závislá na pomoci ze zahraničí. V 90. letech dle všeho prodělala hladomor, který připravil o život podle odhadů na dva miliony lidí. Západní požitky si tak nejspíš může dopřávat pouze vládní a stranická elita. Samotný Kim je prý milovníkem koňaku, francouzských vín a pochoutek, například polévky ze žraločí ploutve a kaviáru.

Přidat komentář