Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Krásná uvnitř i navenek: banán

Krásná uvnitř i navenek: banán

Malé děti nedají na banány dopustit – jsou snadno stravitelné, a navíc jsou to vlastně takové zdravé pamlsky. Zapomínat bychom na ně neměli ani jako dospělí: banány blahodárně působí na mozek, nervovou soustavu, svaly, trávicí soustavu a v neposlední řadě se diskutuje o jejich pozitivním vlivu při prevenci cévních mozkových příhod. Ve východní Africe zřejmě vědí, jaký poklad se v banánech skrývá, a kvašením banánů získávají surovinu pro výrobu piva.
19. 3. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Pokud jste ještě váhali, pusťte i vy banány do své kuchyně! Doporučujeme vyzkoušet báječný banánový dort či lehoučký banánový trifle. A až budete loupat banány, nezapomeňte si dát jeden stranou. Pro krásu. Vyzkoušejte jednu z těchto zázračných banánových masek.

Pleťová maska na suchou pleť

Rozmačkaný nebo rozmixovaný banán smíchejte se smetanou a žloutkem, dobře promíchejte a přidejte tvaroh. Naneste na obličej a po 20 minutách omyjte teplou vodou

Čisticí banánová maska

Smíchejte polovinu banánu se dvěma lžícemi teplého mléka a jedním žloutkem. Naneste na tvář a nechte působit 15 minut.

Banánová regenerační maska na vlasy

Rozmačkejte banán s jedním žloutkem a čtyřmi lžičkami olivového oleje. Směs vetřete do vlasů a zabalte igelitem a ručníkem. Nechte působit 20 minut. Pak důkladně opláchněte. Opakujte každý týden, než se vlasy zregenerují.

Přidat komentář