Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Chutná hezky jihočesky!

Chutná hezky jihočesky!

Co si odvézt z výletu na jih? No přeci potraviny, které chutnají hezky jihočesky! Které to budou letos, se dozvíme už 6. června. Soutěžit o značku Chutná hezky jihočesky mohou všechny potraviny typické pro jižní Čechy. Nejdůležitějším kritériem je, aby byl produkt vyroben na jihu Čech. Porota kladně hodnotí i použití místních surovin a samozřejmě také chuť. „Zásadní podmínkou je stoprocentní podíl jih“ podotkla ředitelka pořádající Regionální agrární komory Jihočeského kraje Hana Hricová.
4. 4. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Každý výrobce může nominovat nejvýš deset produktů, jež považuje ve svém oboru za zajímavé či ojedinělé. Nejlepší a nejchutnější vybere odborná komise. „Cílem již třetího ročníku soutěže Chutná hezky jihočesky je propagovat kvalitní masné, pekařské či mléčné výrobky z regionu,“ řekla Hricová. „V konečném důsledku jde o dobrý vítr do plachet regionálních podnikatelů soupeřících na rozbouřeném moři tržních vln s giganty nadnárodních konkurentů,“ dodala.

Loni porotci posoudili celkem 142 výrobků od 37 firem a podnikatelů z kraje. Nejlepšími jihočeskými potravinami nakonec zvolili šunku s medem, trdelník, jahodový jogurt a tmavý med.

Výrobci se mohou hlásit do 20. května. Výsledky budou vyhlášeny 6. června při Slavnostech piva na českobudějovickém výstavišti. Vítězové získají právo na logo Chutná hezky jihočesky – talířek se složeným ubrouskem. Oceněné výrobky najdou zákazníci například v prodejnách českobudějovické Jednoty.

Přidat komentář