Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Mladí vegetariáni si často zahrávají se zdravím

Mladí vegetariáni si často zahrávají se zdravím

V posledních letech stále narůstá počet teenagerů a adolescentů, kteří se z nejrůznějších důvodů rozhodli konzumovat vegetariánskou stravu. Přestože vyvážená vegetariánská strava může významně snížit riziko rakoviny a ischemických chorob srdečních, poslední výzkumy ukazují i rub tohoto životního stylu: vegetariánství teenagerů velmi často končí poruchami příjmu potravy.
18. 4. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Nejnovější americká studie ukázala, že mladí vegetariáni sice zřídka trpí nadváhou či obezitou, ale 20–25 procent praktikujících či bývalých vegetariánů  má nezdravé stravovací návyky – užívají pilulky proti hubnutí, projímadla, přejídají se, jsou posedlí váhou nebo si vyvolávají zvracení.

Výzkumu se zúčastnilo 2516 účastníků, kteří byli rozděleni do skupin podle toho, zda se jednalo o praktikující vegetariány, bývalé vegetariány, nebo konzumenty masa, respondenti byli dále rozděleni podle věku. Vedoucí výzkumu, dietetička Ramona Robinson-O'Brien uvedla: „Studie ukázala, že praktikující vegetariáni jsou více ohroženi záchvaty přejídání, zatímco bývalým vegetariánům hrozí spíše nezdravá posedlost váhou. Praktičtí lékaři a odborníci na výživu, kteří pracují s mladými vegetariány by sice neměli podceňovat pozitiva vegetariánského stravování, ale také by měli umět odhalit případy, kdy hrozí poruchy příjmu potravy. Adolescenti jsou na svou váhu velmi často citliví, snaží se přizpůsobit společenskému ideálu, což velmi často končí nespokojeností s vlastním tělem a experimentováním s nejrůznějšími dietami.“

Komentáře

Obrazek uzivatele
Tohle nemá nic společného s vegetariánstvím, ale s osobností jako takovou a její psychikou...

Přidat komentář