Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
S pivními kvasnicemi ke zdraví a věčnému mládí

S pivními kvasnicemi ke zdraví a věčnému mládí

Léčivá síla pivních kvasinek je známá již 5000 let – nejenže byly používány jako léčiva, ale sloužily i jako přísady do elixírů života a byly považovány za pramen věčného mládí. V šestnáctém století dosáhly pivní kvasnice takové obliby, že byly všeobecně vychvalovány jako ten nejlepší lék. Dnes se kvasnice znovu vracejí na výsluní a jsou k dostání ve formě vloček, tablet či kapslí.
20. 4. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Pivní kvasinky znali už staří Egypťané – těsto ze starého chleba smísili s vodou a tak vzniklo první pivo. Tajemství léčivé síly pivních kvasinek je zhruba stejně staré jako pivo samo. Z druhého tisíciletí před naším letopočtem pocházejí záznamy, na kterých se pivní kvasinky vychvalují jako skvělý prostředek proti stárnutí. Výtažky z piva byly hojně používány především proti kožním chorobám jako akné, ekzémy či vřídky, často se jimi léčily špatně se hojící rány a  rovněž se používaly k posílení organismu a zvýšení imunity.

Dnes slaví kvasnice comeback

Pivo s kvasinkami se pilo celá tisíciletí a lidé tak do sebe dostávali léčivé pivní kvasinky automaticky. Před padesáti lety se ale kvůli prodloužení trvanlivosti začaly kvasnice z piva odstraňovat a z léčivých kvasinek se stal zmetek. Nyní zažívají pivní kvasnice velký návrat a na trhu jsou k dispozici jako součást mnoha potravinových doplňků.

Užívají se při průjmech, ztrátě chuti, chronickém akné či diabetu. Jsou důležitým a bohatým zdrojem vitaminů B, minerálů a proteinů, pozitivně ovlivňují nervový systém a rovněž jsou vhodné k regeneraci organismu po úrazech, operacích, namáhavé sportovní činnosti a nadměrném stresu a nervovém vypětí. Kvasnice tedy i dnes fungují jako elixír života a mládí. Pokud vám chybí energie, rozhodně je zkuste.

Přidat komentář