Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Nepodceňujte pitný režim

Nepodceňujte pitný režim

Spousta lidí je posedlá zdravou stravou, ale mnohdy zapomínají, že pití je stejně důležité jako jídlo. Je smutným faktem, že většina dospělých pije příliš málo. Věděli jste, že bez jídla člověk přežije přibližně měsíc, zatímco bez pití pouze tři až pět dní?
2. 5. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Proč je tak důležité pít? Nedostatek tekutin se brzy odrazí v krvi, která je z velké části tvořena vodou. Tělo pak nemůže být dostatečně zásobováno živinami, což se záhy projeví na snížené výkonnosti mozku a schopnosti koncentrace. Při nedostatku tekutin hrozí ledvinové kameny, záněty močových cest a zácpa. Špatný pitný režim se navíc velmi brzy odrazí i na stavu vaší pleti. Poslední výzkumy ukázaly, že pitný režim podceňují především starší lidé – často nemají pocity žízně a neuvědomují si, že pijí příliš málo. Odborníci doporučují denně vypít přibližně 35 ml tekutin na kilo váhy. Nezapomínejte, že pokud je léto, držíte dietu nebo trpíte horečnatým či průjmovým onemocněním, měli byste příjem tekutin zvýšit!

Pokud patříte mezi ty, kdo se napijí, jen když mají žízeň, měli byste si raději přečíst naše tipy:

Ke každému jídlu patří pití! Pokud budete dodržovat toto jednoduché pravidlo, vyhnete se nejhoršímu. K obědu, večeři či snídani si určitě nápoj dáte, ale sáhněte si do svědomí – pijete, když svačíte?

Dobrá vůle je pěkná, ale jako cesta ke správnému pitnému režimu bohužel nestačí. Abyste na pití nezapomínali, mějte lahev s pitím doma, na pracovišti či během volnočasových aktivit vždy po ruce. Alkohol vašemu pitnému režimu příliš nepomůže, odvodňuje a zbavuje tělo minerálních látek – proto míváme při kocovině velké pocity žízně. Pokud jste to s alkoholem přehnali, nejlepším lékem na dehydrataci je minerálka či stolní voda.

Související

5 kroků k očistě organismu

Únor přímo vybízí k různým detoxikačním kúrám počínaje měsícem bez alkoholu známém pod pojmem suchý únor, až po očistné...

Přidat komentář