Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Nejlepší výčepní? Žena!

Nejlepší výčepní? Žena!

Za barem, zvlášť za tím s pípou, jsou nejvíce vidět muži, a tak by nás ani ve snu nenapadlo, že nebudou umět načepovat pivo. Jak jsme ale dnes zjistili na pražském regionálním kole soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2009, opak je pravdou. S pomyslnou zlatou medailí totiž z restaurace U Pinkasů odešla žena – Monika Báňová.
21. 5. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Do soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2009 se mohl přiihlásit kterýkoli vášnivý výčepní. Nakonec se sešlo 352 přihlášek, ty musely projít sítem internetové kvalifikace, která prověřila vědomosti a důvtip výčepních. Do každého regionálního kola pak postoupilo vždy pětatřicet nejlepších výčepních.

Nejlepší výčepní pojede do Londýna

„Sedět v porotě pražského kola lze považovat za nevděčnou práci, protože vybrat pouze pětici nejlepších výčepních byl nadlidský úkon,“ svěřil se nám starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka. K tomu, aby se z obyčejného výčepního stal mistr světa, je totiž zapotřebí nejen dokonale načepovat pivo. Důležitými argumenty pro vítězství je i charismatické vystupování, umění poutavě prezentovat pivo jako jedinečný nápoj, znalosti z oblasti výroby, historie piva a péče o něj. „Všichni byli skvělí,“ povzdychl si  Berka a dodal: „Nicméně výkon Moniky Báňové byl až neuvěřitelně perfektní.“

První regionální kolo proběhlo 19. května v Plzni. Po dnešním pražském následuje poslední, a to 21. května v Brně. Z každého kola postupuje vždy pět nejlepších výčepních. Společně tak utvoří elitní patnáctku, která se utká 30. června v národním finále. Titul mistra výčepního České republiky s sebou nese zájezd do Londýna a setkání s loňským vítězem, dále pivo na rok zdarma a samozřejmě účast na mezinárodním finále (Berlín, říjen 2009).

Přidat komentář