Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Ochutnejte cranberries a vyhrajte jich celý balík!

Ochutnejte cranberries a vyhrajte jich celý balík!

Cranberries neboli americké brusinky pocházejí ze severu USA. Na rozdíl od evropských lesních brusinek mají plody velikosti olivy, rubínově červenou barvu a velké množství pevné světlé dužiny. Cranberries jsou známé především díky svému blahodárnému vlivu na zdraví a různorodému využití při přípravě jídel i nápojů. Abyste si to mohli sami vyzkoušet a ochutnat, připravil pro vás Apetit klub soutěž o 10 balíčků 500g balení sušených brusinek, praktické ‚brusinkové‘ chňapky a zástěry.
3. 8. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Léčivé účinky amerických brusinek jsou skutečně ohromující. Zvlášť je vyzdvihována jejich schopnost předcházet infekcím močových cest, což je způsobeno jejich jedinečným protipřilnavým účinkem. Látka proantokyanid zamezuje bakteriím v usazování v močových cestách. Každodenní pití brusinkové šťávy nebo konzumace jejich plodů může riziko urologických infekcí snížit až o 50 %. Krom těchto problémů brusinky pozitivně působí také na stav ústní dutiny a zubů (snižují počet bakterií v ústech), chrání žaludek (zamezují kolonizaci škodlivými bakteriemi), mají pozitivní vliv na činnost srdce (regulují škodlivý cholesterol) a chrání organismus před volnými radikály (díky vysokému obsahu antioxidantů).

Brusinky pro zdraví i dobrou náladu

Brusinky našly široké využití také v gastronomii, dají se použít v mnoha druzích pokrmů. V obchodech se s nimi setkáte v müsli tyčinkách, prodávají se jako džusy, omáčky i marmelády a sehnat se dnes dají nejen sušené, ale i čerstvé.

Americké brusinky (www.americkebrusinky.cz) se pěstují na rozsáhlém území Spojených států. Jejich pěstování zaměstnává mnoho lidí a sklizeň je velkou společenskou událostí i krásnou podívanou. Právě sklizeň nás bude zajímat v otázce soutěže, kterou najdete zde.
 

Přidat komentář