Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Pršut do quiche i pro hosty

Pršut do quiche i pro hosty

Chystáte pohoštění pro návštěvu a lámete si hlavu, jaké ingredience nakoupit a co přichystat? Zkuste pro jednou sáhnout v regálech trochu jinam, po něčem neobvyklém, netradičním… zkrátka po něčem, čím každého překvapíte i potěšíte zároveň. Sáhněte po pršutu. Můžete ho použít do slaných koláčů, do bagetek, na chlebíčky i na obložený talíř. Až ze stolu zmizí jako první, uvidíte, že vaše volba byla správná.
4. 8. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Jak bálkánský pršut, tak italské prosciutto se vyrábí v každé středomořské zemi, resp. v každém regionu, specifickým způsobem, v každém případě jde však o sušené vepřové maso. Každý pršut má pak svou typickou chuť, vůni, konzistenci a barvu. Stejně jako znalci vína či olivového oleje rozeznají jednotlivé výrobky, i znalec sušené šunky pozná, co má na talíři. 

Bez pršutu se na pobřeží, ale vlastně ani téměř v celém Chorvatsku neobejde žádné posezení s přáteli, žádná recepce, oslava či slavnostní oběd. My dodáváme, že jej můžete přidávat nejen do sendvičů, ale i do slaných koláčů (quiche lorraine), protože jím lze skvěle nahradit kvalitní anglickou slaninu, která je u nás často jen těžko k sehnání.

Když pršut, tak od Krahulíka

Pršut se na rozdíl od svého italského kolegy krájí na silnější plátky, zkusit můžete pršut, respektive maso upravené sušením, z krkovičky, pečeně či boku. Náš tip jsou pršuty z Krahulčí, které mají snad nejlepší poměr ‚cena/výkon‘, tedy za příznivou cenu dostanete pršut výborné kvality.  Ostatně ne nadarmo se mohou pršuty firmy Krahulík pyšnit národní značkou Klasa.

Pro pršuty z Krahulčí jsou krkovice speciálně vybírané, mimo jiné také s ohledem na mramorování, tedy prostoupení tukem, které musí být velmi jemné. Jak je známo, tuk je nositel chuti, a navíc působí jako rozpouštědlo pro kdejaký vitamin, kterých na podzim díky sklizni nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny přijímáme požehnaně. Pršut proto můžete servírovat se salátem i s ovocem.

Pršut krkovice zakoupíte v síti supermarketů a hypermarketů. 75g balení krájeného výrobku stojí cca 30 Kč. Více na www.krahulik.cz.

Přidat komentář