Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Ochutnejte Gloria Jean’s Coffee

Ochutnejte Gloria Jean’s Coffee

Za pár dní otevře v Praze svojí první kavárnu jedna největších kavárenských sítí Gloria Jean’s Coffees. Že je krize? Asi ne taková, jak si všichni myslíme. Pražská pobočka, jejíž káva provoní Klárov, má totiž podle mediálního zástupce firmy Jiřího Holuba zahájit expanzi v České republice. O hosty se bude prát hlavně s řetězcem Starbucks, který jen v loňském roce otevřel v České republice takřka deset poboček. 
20. 8. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Přestože zástupci společnosti, která bude české kavárny australského řetězce provozovat, ještě na jaře prohlašovali, že se zaměří především na české zákazníky, ne na turisty, pražský Klárov si vybrali, protože jde o exkluzivní lokalitu, kde se potkávají turisté i Pražané.   Zajímavé je i to, že Gloria Jean’s Coffees bude provozovat společnost H.A.M. Gastro Czech, kterou ze dvou třetin vlastní prodejce nábytku Asko. Vlastníkem zbylé třetiny je podle obchodního rejstříku Ali Direm Gedikoglu, který je zároveň jednatelem společnosti.  

Další kavárna řetězce by měla vyrůst do konce roku v Brně. Na českém trhu tak budou o přízeň milovníků kávy bojovat společnosti: Starbucks (devět provozoven), Costa Coffee (6), Coffee Heaven (15), Emporio Café (12), Coffee&Co (19) a v neposlední řadě i McDonald’s, který nedávno otevřel ve své restauraci v Průhonicích první kavárenský koutek McCafé.  

Více o Gloria Jean´s Coffees se můžete dočíst v našem článku Prodejce nábytku přiveze do Česka novou kavárenskou síť.

Přidat komentář