Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona
KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Do školy jen se zdravou svačinou

Na kvalitní výkon potřebují děti dostatek energie. Tím správným palivem je výživná svačina.
1. 9. 2020 | Autor: Komerční prezentace

Dítě by mělo jíst zhruba každé tři hodiny. Proto jsou pro něj naprosto nezbytné svačiny, které doplní energii a podpoří pozornost a soustředění. Pravidelná strava zároveň vede ke zdravým návykům, zabraňuje přejídání, a tím i možné dětské nadváze.

Svačina by měla tvořit až 15 % celkového denního energetického příjmu dítěte a obsahovat vyvážený poměr živin. Minimálně polovinou by měly být komplexní sacharidy. Pětinu by měly tvořit kvalitní bílkoviny a více jak čtvrtinu zdravé tuky. Svačina by měla být také zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny, které najdeme zejména v ovoci a zelenině. Vitamíny A a C, které obsahuje právě zelenina, jsou nezbytné pro zdravý růst dětí. Nezapomínejte na mléčné výrobky. Dodávají vápník důležitý pro vývoj kostí a zubů.

Do přípravy svačin zapojte i děti! Dozvědí se něco o zdravé výživě a zároveň se naučí samostatnosti a odpovědnosti. A vlastnoručně vybrané nebo vytvořené svačiny určitě sní s větší chutí! Dobrá svačina není jen ta, která dětem chutná, ale především se skládá z kvalitních surovin, je nutričně vyvážená a snadno dostupná. Značka Nature’s Promise nabízí širokou řadu skvělých produktů. V prodejnách Albert si společně s dětmi vyberete, ať už máte rádi cokoli. Nenechte si ujít koutek Zdravě s Albertem, kde najdete celý sortiment značky. Hledejte obaly se zelenými lístky a můžete si být jisti, že tam bude pro prima svačinu plno inspirace.

Základem svačiny může být i celozrnné pečivo, které obsahuje mimo jiné vlákninu nezbytnou pro dobře fungující trávení. Vyzkoušejte 100% žitný Mlynářský chléb z Alberta. Díky 90% podílu celozrnné mouky, která obsahuje zrna s obalovou vrstvou a klíčkem, má Mlynářský chléb velmi vysoký podíl vlákniny a minerálních látek. Je jemně mletý a dětem opravdu chutná.

Bílkoviny zastoupí tvaroh, jogurt, vařené vajíčko, kvalitní šunka nebo sýr. Do obložených chlebů snano propašujte i zeleninu – kolečka rajčat, ředkviček, plátky okurky, papriky nebo list ledového salátu. Ovoce a zelenina přinášejí mnoho cenných bioaktivních živin. Kvalitní čerstvé potraviny vždy najdete v Albert tržnici.

Důležité je nezapomínat na pitný režim. Dítě by mělo denně vypít až 2 litry tekutin. Do školy by mělo nosit láhev s čistou vodou. Pozor na bublinky, mohou podráždit žaludek a způsobit překyselení. Obyčejná voda vašim ratolestem nechutná? Smíchejte s vodou 100% ovocný džus. Vhodný je i neslazený čaj nebo jogurtový nápoj. 

Přidat komentář