Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Festival na Vyšehradě prozradí vše o čaji

Lístky rostliny čajovníku, původem z Asie, se v Evropě louhují už od 17. století. Čaji, který patří mezi nejoblíbenější nápoje, vzdává hold festival Čajomír fest, jehož 6. ročník proběhne na konci srpna na Vyšehradě.
21. 8. 2014 | Autor: Nikita Rybová

V neděli 24. srpna se na pražském Vyšehradě uskuteční již 6. ročník mezinárodního čajového festivalu Čajomír fest. Akce začíná už se svítáním v šest hodin první ochutnávkou čajů, zdravou snídaní, ranní meditací a rozvičkou. Celý program Čajomír festu se spustí po desáté hodině dopolední, kdy se otevře všech čtyřicet stánků čajoven, čajových barů, prodejen čajů a čajového nádobí a dalších stánků s čajovou tematikou.

Čajová osvěta

Kromě nakupování a ochutnávání se návštěvníci mohou zúčastnit připravených workshopů nebo relaxovat u hudebního pódia či v eko zóně. I pro letošní ročník pořadatelé chystají ukázku čajových obřadů z celého světa a řízené degustace pro opravdové gurmány i čajové laiky. K občerstvení Čajomír fest nabídne pokrmy se zaměřením na nové trendy ve zdravé výživě. Děti vezměte klidně s sebou, kromě bohatého programu, kterého si mohou užívat s vámi, pro ně budou připraveny kreativní dílny. 

Vstupenky koupíte na místě za 150 Kč, v předprodeji za 120 Kč. Celý program najdete zde.

Pamatujete ze školy?

Do Evropy se čaj dostal z britských kolonií. Velké množství sušených čajových lístků dovážela Velká Británie především z Číny. S čajem se pojí také nejedna dramatická historická událost. K těm nejznámějším patří ta z 16. prosince 1773, kdy američtí kolonisté na protest proti britskému impériu a jeho vysokým daním svrhli do moře několik beden čaje. Tato událost se zapsala do dějin jako Bostonské pití čaje.

 

 

Přidat komentář