Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Gastronomický festival Foodparade v zahradách Troji

Oblíbený festival jídla a pití se blíží. Tentokrát rychleji a výrazněji než kdy dřív. Festival Foodparade nabídne foie gras, steaky, české buchty, thajské kari a mnohem víc.
1. 9. 2014 | Autor: Nikita Rybová

O víkendu 6. a 7. září se v zahradách zámku v Praze–Troji uskuteční již 4. ročník gastronomického festivalu Foodparade. Letos jeho návštěvníci ochutnají menu dvaceti restaurací z Prahy a okolí a těšit se mohou i na nabídku pětadvaceti farmářských stánků a stánků s delikatesami. Stejně jako minulý rok nebudou chybět restaurace U Modré kachničky nebo Občanská plovárna, nově se představí třeba projekt Česká buchta, jehož specialitou jsou české sladkosti, např. frgály nebo boží milosti. 

Pokud se plánujete zúčastnit, své chuťové buňky připravte na kachní foie gras, thajské kari, suši, steaky, bio telecí, burgery s domácími hranolky, paštiky, palačinky a mnohem víc. Zážitky budete moct zapít portugalským, italským nebo francouzským vínem. My jsme se s redakcí zúčastnili i minulý rok, můj vlastní zážitek si můžete přečíst v článku tady.

Soutěž pro návštěvníky o ceny v hodnotě 50 000 Kč

Letošní ročník soutěže I Love Food, kterou pořádá kuchařská škola Chefparade, vyvrcholí finálním kolem právě na festivalu Foodparade. Soutěžním tématem jsou houby. I když se letos už nemůžete přihlásit, přijďte do Troji povzbudit finalisty a prozkoumat vítězný recept. Třeba se vám inspirace bude hodit příští rok.

Cena vstupenky pro dospělého je 300 Kč v předprodeji a 350 Kč na místě (obě vstupenky obsahují 200 Kč ke konzumaci). Děti nenechávejte doma, vstupné mají zdarma a na místě je pro ně připraven dětský koutek s bohatým programem. Více info zde.

Tip redakce: Zaregistrovali jste nový snímek Láska na kari, který bude u nás mít premiéru 4. září? Číst jste o něm mohli zde. V rámci festivalu budou k dispozici degustační menu receptů z filmu. Hm, už víte, kde nás potkáte!

 

Přidat komentář