Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Kde najít inspiraci pro životní styl Zero Waste?

Chtěli byste šetřit planetu a minimalizovat vytváření odpadu, ale nevíte přesně jak a potřebovali byste nějakou inspiraci či rady? Představíme vám české i zahraniční blogy, YouTube kanály a profily na sociálních sítích, na kterých najdete nejen inspiraci, ale i praktické a užitečné rady i návody.
13. 4. 2021 | Autor: Sabina Jarošová

Czech Zero Waste 

Czech Zero Waste je český blog tří slečen – Helči, Jany a Míši, které sní o světě bez popelářů a smetí, a tak se rozhodly založit tento blog, skrze který informují o bezodpadovém životním stylu nejen u nás, ale i v zahraničí. Na blogu najdete inspiraci, praktické rady, ale i dokumentaci jejich vlastního bezodpadového života. Ten ostatně můžete sledovat i na jejich Instagramu nebo prostřednictvím podcastu Skoro bezodpadový život.

Recepty z půdy

Instagramový účet nesoucí název Recepty z půdy patří Dominice Smolcové, která skrze svůj profil sdílí DIY („do it yourself“) recepty nejen na jídlo, ale i na různé domácí potřeby jako je například prací prášek, šampón, deodorant, zubní pasta a mnoho dalších věcí. Její motto zní: Mít míň, dělat víc a být víc!

11 nápadů, jak vařit bez odpadu aneb Zero waste snadno a přirozeně

Jak dostat do kuchyně víc dobrot bez vyhazování? Máme pro vás 11 funkčních nápadů, jak přiblížit svou kuchyni k minimu...

Bez obalu

Bezobalu je nezisková organizace, jejímž cílem je vyvíjet způsoby, jak předcházet vzniku odpadu. Otevřeli už tři bezobalové prodejny. Pořádají workshopy, konference, přednášky pro školy a v loňském roce spustili aplikaci Obalová kalkulačka, která umí spočítat množství ušetřených obalů, které nevznikne díky nákupu do vlastních nádob. Tento rok spustily také novou informační platformu zijudrzitelne.cz, kde nabízí odborné rady ohledně předcházení vzniku odpadu. Na Instagramu je najdete pod názvem bezobalu.

Zachraň jídlo

Problémem spojeným se vznikem odpadu je také plýtvání jídlem. A tím se právě zabývá tým Zachraň jídlo, který se snaží motivovat k odpovědnému nakládání s jídlem. Jejich cílem je, aby Česká republika snížila mezi lety 2020 až 2030 plýtvání jídlem o polovinu. Na jejich webových stránkách zachranjidlo.cz a na Instagramu najdete odborné rady a tipy, ale i různé recepty a DIY vychytávky.

Šetřete přírodu a nakupujte bez obalu

Přemýšlíte nad tím, jak snížit produkci odpadu a přijde vám to jako nekonečný běh na dlouhou trať? Pomozte s námi...

Zero Waste Life

Terka a Pavel, to jsou manželé a rodiče dvojčat, kteří založili informační platformu a e-shop Zero Waste Life s cílem šířit myšlenku zero waste života a nabízet těm, kteří chtějí žít ekologičtěji, kvalitní produkty nezbytné pro tento životní styl. Od kosmetiky, hygienických potřeb přes nádoby na jídlo i láhve na pití po potřeby pro domácnost.
Na jejich blogu se dozvíte vše, co potřebujete vědět – od kuchyně, koupelny, cestování a uklízení bez odpadu, přes ekologický šatník, po bezodpadový život s dětmi. Najdete zde také několik „zelených“ receptů. Spousta inspirace na vás čeká i na jejich Instagramu.

Zero Waste Home

Zero Waste Home je blog, který založila zakladatelka celého hnutí Zero Waste – Bea Johnson. Na blogu najdete spoustu praktických rad a tipů, ale i e-shop s ekologickými produkty. Johnson vydala celosvětově úspěšnou knihu Zero Waste Home, která je považována za Bibli tohoto životního stylu. Na YouTube kanále můžete sledovat videa o životním stylu této blogerky. Spoustu inspirace najdete také na jejím Instagramu.

Nahraďte klasické houbičky na nádobí kompostovatelnými

Klasické houbičky na nádobí příliš dlouho nevydrží. Rychle se opotřebí, začnou zapáchat, a kromě vody zadržují také...

Trash is for Tossers 

Laura Singer, zakladatelka blogu Trash is for Tossers, je asi nejpopulárnější zahraniční Zero Waste blogerkou. Její blog je především o sdílení rad a tipů, jak žít bez odpadu, a návodů na spoustu DIY receptů doprovázených videi na jejím YouTube kanálu. Své čtenáře také zásobuje přehledem o aktuálních problémech spojených s životním prostředním a co lze dělat pro jejich řešení. Laura se stala populární, když zveřejnila, že za celý rok vyprodukovala množství odpadu, které se vešlo do půllitrové nádoby. O svém životním stylu vyprávěla na každoroční konferenci TEDx a koncept Zero Waste se tak dostal k milionům lidí po celém světě.

The Rogue Ginger

The Rogue Ginger je populární blog Australanky Erin Rhoads, která o životu bez odpadu píše od roku 2013, a velmi úspěšně. Dnes tahle mladá žena přednáší na workshopech a diskusních fórech po celé Austrálii, spoluorganizovala již několik kampaní a je také autorkou dvou knižních průvodců životním stylem Zero Waste. Na jejím blogu, ale i facebookovém či instagramovém profilu najdete velmi příjemnou formou prezentované vše, co o tomhle životním stylu potřebujete vědět.

Související

Zero waste – životní styl, který šetří planetu

Milujeme jídlo. Jenže s jídlem je také spojený odpad. Hodně odpadu. Naše planeta je jím tak dennodenně zahlcována. Už...

Kokosové produkty do vaší domácnosti

Kokosové máslo, mléko, oleje a voda se stávají stále populárnějšími. Voda hydratuje tělo i pokožku, bez mléka si...

Domácí vermikompostér a co do něj (ne)patří

Každá domácnost produkuje značné množství organického odpadu, který by bylo škoda vyhazovat. Zvláště pokud si uvědomíte...

Beze zbytku aneb jak šetřit přírodu i vlastní kapsu

Když využijete domácí zásoby do posledního kousíčku, prospějete tím nejen rodinným financím, ale i naší planetě...

Velká svačina, žádný odpad. Jak balit jídlo bez zbytečného plastu

S prvním školním dnem se vrací na scénu nezbytné svačinky. V čem přenášet jídlo, aby z něj mělo radost nejen bříško,...

Kupte si to bez obalu

V Praze funguje obchod, který trochu připomíná velkou spíž. Koupíte tu kvalitní potraviny za skvělé peníze. A bez obalu!

Waterdrop – budoucnost pitného režimu

Žijeme v době, kdy se stalo zero vaste velkým globálním tématem a kdy každá malá změna může být velkým krokem k...

20 jídel do krabičky

Na každý školní (nebo pracovní) den jedno.

5 tipů pro minimalizaci odpadu v kuchyni

Stále narůstající číslo průměrně vyprodukovaného odpadu na osobu vede k otázkám, jak tuto situaci řešit. Čím více lidí...

Znovupoužitelné kelímky na kávu s sebou

V boji s jednorázovými plasty i papírovými obaly bychom neměli zapomínat ani na kelímky. Většina z nás si den bez svého...

Přidat komentář